Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks arutab tänasel avalikul istungil koos huvigruppidega asendusemaduse seadustamise küsimusi.

“Asendusemadusega on seotud palju moraalseid ja eetilisi küsimusi ning seepärast peab muutusele eelnema laiapõhjaline arutelu. Kutsusime komisjoni istungile asendusemaduse teemal kaasa mõtlema ja arutlema erinevate valdkondade eksperdid,“ ütles probleemkomisjoni esimees Siret Kotka-Repinski.

Kotka-Repinski sõnul on oluline läbi rääkida, millised on praegu viljatute inimeste võimalused lapsesaamiseks. „Peame käsitlema asendusemadust delikaatselt ja igakülgselt ning leidma inimestele sobivaimad lahendused. Vajadusel välja töötama ja vastu võtma seadused,“ lisas Siret Kotka-Repinski.

Istungil teevad ettekande Eesti Naistearstide Seltsi president Made Laanpere, Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel ja Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus.

Istungile on kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Õiguskantsleri Kantselei, Eesti Bioeetika Nõukogu, Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse, Nova Vita Kliiniku, Tartu Ülikooli, SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ning MTÜ Viljatusravi tugikeskuse esindajad.

Avalik istung algab täna kell 13.15 Riigikogu konverentsisaalis. Istung on reaalajas jälgitav veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata https://www.youtube.com/riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside