Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni eestvedamisel toimub 6. detsembril Riigikogu konverentsisaalis konverents „Üleilmne eestlus aastal 2030“.

Probleemkomisjoni esimehe Siret Kotka-Repinski sõnul on üha olulisem hoida sidet kaasmaalastega kogu maailmas. „Mõttetööd vajab aga see, mis vahendeid või kanaleid kasutada, et välismaal elavate eestlaste side Eestiga jääks püsima,“ märkis Kotka-Repinski. „Hoolimata sellest, kas eestlased asuvad parasjagu Eestis, Soomes või Austraalias on meid liiga vähe, et me saaks lubada nende kõrvalejäämist meie kultuuri- ja majanduselust,“ lisas ta.

Konverentsi eesmärk on arutada, milline on riigi lähenemine hargmaisele eestlusele kümne aasta pärast. Samuti, milline on teistes riikides elavate eestlaste hajutatus praegu ja tulevikus ning mis viisil nende inimestega sidet hoitakse. Peale selle annab Leedu ülevaate oma kogemusest rahvuskaaslaste programmi osas.

Konverentsi juhatab sisse probleemkomisjoni esimees Siret Kotka-Repinski ning avasõnad ütleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ettekande teevad Tallinna Tehnikaülikooli, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Leedu Välisministeeriumi, Riigikantselei ja Välispoliitika Instituudi esindajad, Eesti kultuurisaadik Berliinis ning eestlased, kes on ise välismaal elanud.

Kava ja registreerimisvorm on leitav Riigikogu veebilehel.

Konverents toimub kell 9–14 Riigikogu konverentsisaalis. Sellest toimub ka veebiülekanne.

Head ajakirjanikud, olete oodatud!

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside