Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks otsustas tänasel istungil esitada parlamendile otsuse eelnõu „Rahvastikupoliitika põhialused aastani 2035“.

Probleemkomisjoni esimees Siret Kotka-Repinski märkis, et parlamendi heakskiit otsuse eelnõule väljendaks Riigikogu toetust pikaajalisele rahvastikupoliitikale. „Põhialuste eesmärk on kindlustada Eesti rahvastiku kestlikkus ja areng. On oluline tagada rahvuse, keele ja kultuuri säilimine,“ märkis Kotka-Repinski.

Esimehe sõnul on rahvastikupoliitika killustunud erinevate ministeeriumite vahel ja seetõttu ei ole suudetud arenguid vaadata ühiselt. „On tähtis, et tänased parlamendiliikmed vaataksid rahvastikupoliitika põhialuseid Eesti arengut silmas pidades, mitte ainult maailmavaateliselt ja praegusele olukorrale keskendudes, sest põhialused ei ole koostatud ainult tänaseks ja homseks,“ märkis Kotka-Repinski.

Riigikogu otsuse „Rahvastikupoliitika põhialused aastani 2035“ eelnõu lähtub dokumendist „Rahvastikupoliitika põhialused 2035“. Põhialuste dokument määratleb Eesti rahvastikupoliitika üldise eesmärgi ja põhimõtted ning sõnastab alaeesmärgid ja tegevussuunad peamistes rahvastiku arenguga seotud valdkondades kuni 2035. aastani, teadvustades riigi vajadust osutada suuremat tähelepanu Eesti ühiskonna kestlikkuse ja arengu kindlustamisele.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside