Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks andis tänasel täiskogu istungil parlamendile üle komisjoni töö lõpparuande ettepanekutega demograafiliste probleemide lahendamise kohta.

Probleemkomisjoni esimehe Siret Kotka-Repinski sõnul on aruandes juhitud tähelepanu näiteks vajadusele töötada välja noorte perede eluasemetoetuste süsteem ja lahendada probleemid väheste lasteaiakohtadega. „Samuti tuleb toetada väliskogukondade süsteemset kaasamist ja väliseestlaste Eestisse tagasipöördumist.“

Kotka-Repinski tõi välja, et probleemkomisjon moodustati vajadusest lahendada Eesti jaoks oluline väljakutse. „Seisame silmitsi rahvastiku vähenemise ja väljarändega. See on murettekitav, kui demograafiline olukord peaks selliselt jätkuma.“

Lõpparuandes on esitatud üle kümne ettepaneku, mida tuleks demograafilise kriisi lahendamise puhul silmas pidada. Aruandes seisab, et kõige olulisem on leppida kokku pikaajalised tegevuspõhimõtted.

Probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks moodustati 2017. aastal. Kokku peeti 53 komisjoni istungit. Lisaks käis koos rahvastikupoliitika põhialuste töörühm, kuhu kuulus üle 40 teadlase, huvigrupi esindaja ja ametkonna esindaja.

Probleemkomisjoni eesmärk oli tegeleda väheneva rahvaarvu probleemile lahenduste otsimisega ning töö peamisteks tulemusteks on dokumendi „Rahvastikupoliitika põhialused aastani 2035“ väljatöötamine ning lõpparuandes esitatud soovitused rahvastikukriisi lahendamiseks.

Probleemkomisjoni esimees oli Siret Kotka-Repinski, aseesimees Raivo Põldaru ning liikmed Jüri Adams, Yoko Alender, Heljo Pikhof ja Helir-Valdor Seeder.

Probleemkomisjoni aruannet saab lugeda siit.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
tel 631 6456; 58 213 309
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside