Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigireformi probleemkomisjon leidis oma tänasel istungil, et maavalitsuste kaotamine 1. jaanuarist 2018 peab toimuma sujuvalt ning maavalitsuste ülesanded üle võtvad asutused peavad selleks valmis olema.

„On olemas selged ohud, et maavalitsuste kiire kaotamisega võivad tekkida korralduslikud probleemid – ülesanded üle võtvad organisatsioonid ei pruugi olla suutnud ennast täielikult formeerida ja ei ole valmis ülesandeid ladusalt üle võtma,“ lausus riigireformi arengusuundade väljatöötamiseks moodustatud Riigikogu probleemkomisjoni esimees Ivari Padar. „Valitsus peab endale neid ohte teadvustama ja vältima üleminekuga kaasneda võivaid segadusi.“

Padari sõnul on oluline, et võimalikult paljud maavalitsustes töötavad pädevad inimesed jääksid oma tööd edasi tegema ning maavalitsuste kaotamine ei tohi endaga kaasa tuua suure hulga töökohtade viimist pealinna.

Samuti leidis komisjon, et maavalitsuste tänased hooned ei tohiks jääda 1. jaanuarist tühjaks vaid, et ministeeriumid ja riigiasutused peaksid neisse paigutama oma kohalikud töötajad.

Valitsus plaanib maavalitsuste töö lõpetamist 1. jaanuarist ning nende ülesannete jagamist omavalitsuste, omavalitsusliitude, ministeeriumite ja riigiasutuste vahel. Maavalitsustes töötab täna ligi 500 inimest.

Maavalitsuste tähtsamate ülesannete hulka kuuluvad ühistranspordi korraldamine, õppeasutuste järelevalve, sotsiaalvaldkonna tegevuslubade väljastamine ja järelevalve, maareform ja maatoimingud, rahvastikutoimingud ning omavalitsuste haldusaktide järelevalve ja nõustamine.

Fotod

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside