Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikoguhoone II korrusel on alates esmaspäevast, 17. veebruarist avatud Roman Tavasti kullassepafirma 90. aastapäevale ja Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud näitus. Näitusel on võimalik tutvuda valikuga firmas toodetud teenete- ja militaarmärkidest ning ehetest.

Väljapanek koosneb kahest osast, millest esimene tutvustab ettevõtte tooteid, mis on valmistatud enne 1940. aastat. Muuhulgas saab näha 1930-ndatel valmistatud riiklikke teenetemärke koos nende originaalpakenditega. Teise osa näitusest moodustab valik viimase 15 aasta jooksul valmistatud au- ja teenetemärke, firmaehteid ning koolide lõpusõrmuseid. 

„Meil on heameel, et näitust on nüüd ka Toompea lossis võimalik näha. Kuna näituse aeg langeb kokku Eesti Vabariigi 96. aastapäevaga, keskendusime antud väljapanekus rohkem riiklikele teenetemärkidele ja militaarmärkidele. Seega on midagi uut vaadata neilgi, kes näitust juba varem näinud“, ütles Roman Tavasti OÜ tegevjuht Eivor Maiväli

Roman Tavast (1895–1942) asutas 1923. aastal Tallinnas kullassepatöökoja, millest kujunes Eesti nimekaim teenetemärke, medaleid ja väärismetallist tarbeesemeid tootev ettevõte. Ettevõttele on töid kavandanud Günther Reindorff, Paul Luhtein, Ferdi Sannamees ja paljud teised Eesti kunsti suurkujud. Eelmise aasta lõpus 90. aastapäeva tähistanud kullassepafirma on valmistanud Eesti riiklikke teenetemärke enne II maailmasõda kui ka pärast Eesti taasiseseisvumist. 

Näitus Riigikogus jääb avatuks 20. märtsini ja kõigil huvilistel on seda võimalus vaadata tööpäeviti kella 10-16-ni. Lossi sissepääsuks on vajalik pildiga isikut tõendav dokument. 

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside