Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu naisteühendus eesotsas oma praeguse eesistuja Mai Treialiga kutsus kokku naisteühenduse laiendatd koosoleku, millest võtsid lisaks X Riigikogu naisliikmetele osa ka Riigikogu eelmiste koosseisude naisliikmed, aga ka Eesti Vabariigi Ülemnõukokku kuulunud naised.

Koosoleku päevakorras olid teemad, mis käsitlesid seadusandlikku võimuorganisse kuulunud ja kuuluvate naispoliitikute võimalusi koostöö arendamiseks ning soolise võrdõiguslikkuse seaduse eelnõu menetlemisega seotud küsimusi.

Arutelu avas Riigikogu esimees Ene Ergma, kes tegi ettepaneku taolisi kohtumisi läbi viia 2 x aastas ning tõstatas küsimuse, kuidas oleks võimalik rohkem naisi poliitikasse kaasata. Mai Treial lisas, et võrreldes Riigikogu esimeste koosseisudega pärast taasiseseisvumist on naiste osatähtsus Riigikogus tasapisi kasvanud ning nüüd on kätte jõudnud aeg mõtted vahetada selle üle, kuidas edasi liikuda ning mida saavad naised lisada Eesti arengu ühisossa.

Seejärel said sõna endised Riigikogu ja Ülemnõukogu liikmed. Kirjanik Lehte Sööt-Hainsalu, kes oli Eesti Vabariigi Ülemnõukogu liige, tegi oma sõnavõtus ettepaneku täiendada Eesti Kultuurkapitali seadust algupärase lastekirjanduse sihtkapitali loomisega rõhutades heas emakeeles kirjutatud lasteraamatu tähtsat rolli lapse kujunemisel. Endine Ülemnõukogu liige Mai Kolossova juhtis tänaste poliitikute tähelepanu sellele, et ühiskond ootab poliitikutelt eelkõige stabiilsust ja seda igas valdkonnas.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Siiri Oviir andis kokkutulnuile ülevaate võrdõiguslikkuse seaduse eelnõust ning tutvustas selle võimalikku menetluse käiku. Koosolekust osavõtjad nentisid ühiselt, et nimetatud seadus on ühiskonna stabiilsemaks arenguks väga vajalik.

Tänasel koosolekul osalenud kiitsid heaks ettepaneku hakata kokku saama vähemalt üks kord poolaastas.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside