Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon vaatas täna (15.05.13) veel kord üle komisjoni uue veebipõhise aruandluskeskkonna, mis lihtsustab ja ühtlustab edaspidi erakondade, valimisliitude ja üksikkandidaatide aruannete esitamist. Uue infosüsteemi valmimise tähtaeg on 31. mai 2013.

Komisjon arutas ka erakonnaseaduse muutmise ettepanekuid, mis puudutavad valimiskampaania kulusid ja erakondade rahastamise kontrolli. Komisjon leiab, et erakondade majandustegevust tuleks käsitleda ühtse tervikuna, eristamata sellest valimiskampaaniaks tehtud kulusid ja nende tegemise perioodi, kuna neid on võimatu eristada muust poliitilisest tegevusest. Ka soovib komisjon täpsustada kulutuste kontrollimise metoodikat ja jaotumise põhimõtteid.

Komisjon tutvus ka erakondade tulude ja laekumiste 2013. aasta esimese kvartali aruannetega ja võttis teadmiseks Keskerakonna esitatud Riigikogu 2011. aasta valimiskampaania aruande muudatused. Samuti otsustas komisjon pöörduda Reformierakonna poole järelepärimisega, kas komisjoni ettepanek kanda erakonnale tehtud ebaseaduslikud annetused riigieelarvesse on täidetud.

Lisaks otsustas komisjon monitoorida 2011. aastal Riigikogu valimisteks erakondade poolt tehtud kulutusi valimisreklaamile ja pöörduda selleks monitooringufirma poole.

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon

 

 

Tagasiside