Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Iga-aastasel kahe riigi parlamentide riigikaitsekomisjonide töökohtumisel vahetati seekord arvamusi riigikaitsekuludest tänases raskes eelarveseisus, osalemisest Afganistani missioonil ning Balti riikide õhuturbega seonduvast.

Mõlemad pooled tõdesid, et vaatamata suurele survele järgmise aasta riigieelarve osas on riigikaitsekulud 2010. aastaks vähemalt rahuldavas suurusjärgus. Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma avaldas lootust, et Eesti suudab hoida 1,86% kaitsekulutuste osakaalu SKT-st.
 
Selgitades Afganistani missioonil osalemist ning kirjeldades NATO liikmesuse rolli ütles Raidma: „Väikese riigi suutlikkus end kaitsta ei saa kunagi olla nii suur kui suure riigi võime rünnata. Veelgi suurem on koostöö ja kollektiivkaitse mõju taoliste konfliktide ennetamisel. Eesti riigikaitse arendamisel on panustamine NATO kollektiivkaitsesse seega väga oluline roll, mis loomulikult eeldab ka Eesti selget osalust NATO missioonidel.”
 
Eduskunta kaitsekomisjoni esimees Juha Korkeaoja märkis, et vaatamata sellele, et ka Soome vägede asukohas Põhja-Afganistanis on julgeolekuolukord halvenenud, soovib Soome jätkata oma rahvusvaheliste kohustuste täitmist Afganistanis.
 
Täna kohtus Soome Eduskunta kaitsekomisjon ka kaitseministeeriumi kantsleri Riho Terrase, kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneotsa ja õhuväe ülema brigaadikindral Valeri Saarega. Kantsler Terras andis ülevaate Eesti osalusest rahvusvahelises sõjalistes operatsioonides, keskendudes NATO operatsioonile ISFA Afganistanis, ning sõjalise kaitse arengukavast 2009-2018. Kindralleitnant Laaneotsaga oli kõne all NATO õhuturve Balti riikides.
 
Lisainfo: riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, telefon 50 74 112
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside