Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumise eesmärgiks oli arutada Eesti, Läti ja Leedu Euroopa Liiduga ühinemisest tingitud muudatusi rahvusparlamentide töös, aga ka koostööd Euroopa Liidu institutsioonides.

Riigikogu väliskomisjon eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga kohtus täna Eestis töövisiidil viibivate Läti ja Leedu parlamentide väliskomisjonide delegatsioonidega eesotsas komisjonide esimeeste Inese Vaidere ja Gediminas Kirkilas´ega.

Euroopa Liidu asjade käsitlemisega seonduvalt oli kõne all väliskomisjonide positsioon ja informeeritus, parlamendi ja valitsuse koostöö otsustusprotsessis ning parlamentaarne kontroll täidesaatva võimu üle. Pikemalt selgitati planeeritavaid muudatusi parlamentide kodukordadesse seoses vajadusega muuta täiskogu ja komisjonide istungite ajagraafikut.

Kõik komisjonid tutvustasid omapoolselt ka Euroopa Parlamendi (EP) valimistega seotud küsimusteringi: lätlased märkisid, et neil ei ole veel lõplikku selgust EP valimistel kandideerida võivate isikute osas, mille üle Lätis alles diskuteeritakse.

Naaberriikide esindajad palusid kohtumisel osalenud väliskomisjoni liikmel tulevasel Euroopa komisjoni võimalikul volinikul Siim Kallasel tutvustada oma nägemust voliniku tööst.

Arutati Balti riikidest valitavate Euroopa Parlamendi liikmete koostöövõimalusi ning eesmärke rahvuslike huvide kaitsmisel Euroopa Parlamendi erinevatesse parteigruppidesse kuulumise kontekstis.

Läti väliskomisjoni esindaja tõstatas küsimuse Baltimaade ühtsest poliitikast ja seisukohtade kooskõlastamisest suhetes Venemaaga.

Lisaks Marko Mihkelsonile ning Siim Kallasele võtsid kohtumisest osa veel Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning liikmed Toomas Alatalu, Sergei Ivanov, Janno Reiljan ja Ela Tomson.

Läti ja Leedu parlamendiliikmed kohtusid täna ka välisminister Kristiina Ojulandiga ning osalesid Riigikogu esimehe Ene Ergma pakutud töölõunal. Pärastlõunal toimub kohtumine Riigikogu riigikaitsekomisjoni esindajatega.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon:

Marko Mihkelson, väliskomisjoni esimees, tel 051 41 442

Tagasiside