Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tallinnas, Swissôtelis alanud NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistungi eel toimunud pressikonverentsil  rõhutas NATO PA Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson assamblee olulist rolli julgeoleku kindlustamisel maailmas. Eraldi tõi ta välja organisatsiooni panuse Eesti lõimumisel NATOga alates 1991. aastast. Mihkelson märkis: „NATO PA Tallinna istung on oluline eelkõige seetõttu, et pärast Chicago tippkohtumist annab see võimaluse operatiivselt läbi arutada maailma pingekolletega seotud probleemid: olukord Lähis-Idas, eeskätt seoses Süüria ja Iraaniga seotud küsimused, olukord Afganistanis ja NATO suhted Venemaaga. Samuti on oluline teema NATO laienemisprotsess seoses Gruusia, Makedoonia, Montenegro ja Bosnia-Herzegoviina sooviga alliansiga liitumiseks.“ NATO PA istungil toimuv diskussioon on olulise tähtsusega kõikides nendes küsimustes, toonitas Mihkelson.

NATO PA president Karl Lamers tõi esile üritusel arutusele tulevad kesksed teemad. Need on tark kaitse ja NATO heidutusvõime, Afganistani julgeolekuolukord ja NATO partnerlussuhted.

Täna pärastlõunal leiab aset NATO – Venemaa Parlamentaarse Komitee istung (formaat 29), kus Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida julgeoleku teemal teeb ettekande Araabia Ühendemiraatide teadlane Ebtesam Al Ktebi. Komitee istungil osalevad NATO PA delegatsioonide juhid ning Venemaa Föderaalassamblee delegatsioon eesotsas Vladimir Komoedoviga.

Kahel järgmisel päeval peavad Swissôtelis istungeid PA alalised komiteed. Ülevaadetega esinevad seal ka kaitseminister Urmas Reinsalu, välisminister Urmas Paet ja kaitseväe juhataja Riho Terras. Esmaspäeval, 28. mai plenaaristungil astuvad kõnega üles Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Riigikogu esimees Ene Ergma, Karl Lamers ja NATO asepeasekretär Alexander Vershbow. Plenaaristungist on ülekanne internetis, mida saab jälgida Riigikogu veebilehel.

Nelja päeva jooksul arutavad NATO riikide parlamendisaadikud ning külalised allianssi tegevust pärast Chicago tippkohtumist, julgeolekuküsimusi Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas, suhteid rahvusvaheliste organisatsioonidega ning küberjulgeolekut ja tarka kaitset.

NATO PA kevadistungi toimumise puhul korraldab Eesti NATO Ühing täna ja homme õhtul kinos Artis avalikud dokumentaalfilmide linastused, millele eelneval arutelul vestlevad huvilistega julgeolekuteemadel valdkonna asjatundjad. Filmilinastused on tasuta ning rohkem infot saab kino Artis kodulehelt www.kino.ee

otosVt ka fid siit:

https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Riigikogu/NATO+PA/

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside