Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas välisminister Sven Mikser Riigikogu liikme Arno Silla küsimusele Eesti positsioonist Euroopa Komisjoni algatatud rikkumismenetluse kohta Kesk-Euroopa riikide vastu põgenike ümberjaotamise kvootide teemal.

„Vaatan välisministrina märkimisväärse murega seda võimalikku ees seisvat õiguslikku vaidlust põgenike ümberjaotamise kvootide teemal,“ ütles Mikser. Välisministri sõnul seab see Euroopa sisemise solidaarsuse ja ühtsuse tugeva surve alla ja ei ole Eesti kui ühe liikmesriigi huvides. Mikser lisas, et Eesti on oma positsiooni väljendanud, osaledes põgenike ümberjaotamise mehhanismis.

Mikser selgitas, et Euroopa Komisjoni õigus algatada rikkumismenetlus tuleneb otseselt Euroopa aluslepetest. „Kui komisjon on arvamusel, et liikmesriik ei ole täitnud aluslepingutest tulenevat kohustust, esitab ta selle kohta oma põhjendatud arvamuse ja kui asjasse puutuv riik ei järgi seda arvamust, võib komisjon anda riigi ka Euroopa Kohtusse,“ selgitas ta.

Mikseri sõnul respekteerib Eesti täielikult põhimõtet, et õigusaktidest tulenevaid kohustusi tuleb täielikult täita. Mikser vastas veel Andres Herkeli küsimusele sotsiaaldemokraatia kohta Euroopa poliitilisel maastikul.

Peaminister Jüri Ratas vastas infotunnis Hanno Pevkuri küsimusele välispoliitika kohta, Jürgen Ligi küsimusele eesti keelepoliitika kohta ning Mart Helme küsimusele rahandusministri kohta.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson vastas Artur Talviku küsimusele Rail Balticu kohta.

Jüri Ratas vastas veel Urmas Kruuse küsimusele võrkpalli MM-i eelset etappi korraldamise kohta Eestis ja Martin Helme küsimusele rahandusministri kohta ning Kadri Simson vastas Andres Ammase küsimusele Rohuküla raudtee kohta.  

Infotunni stenogramm.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk,
631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside