Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis selgitas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, et sotsiaaltoetuste ja -teenuste ümberkujundamisel on eesmärk pakkuda võimalikult paindlikke ja toetavaid teenuseid, mille rõhk on kodus elamist toetavatel teenustel.

Iva vastas Riigikogu liikme Tiina Kangro küsimustele sotsiaalteenuste hinnakujunduse, jätkusuutlikkuse ja kättesaadavuse kohta. Kangro päris ministrilt, kas ülikallid omaste hooldamise teenused muutuvad kõigile kättesaadavaks ning kas on plaanis ka odavamaid lahendusi arendada.

Iva tõi vastates välja, et ministeerium valmistab ette puuetega inimeste sotsiaaltoetuste ja -teenuste ümberkujundamist. Ministri sõnul tegeleb ministeerium igapäevaselt sellega, et uued teenused oleksid võimalikult paindlikud ja pigem toetavad. Iva sõnul eelistatakse kulukale ööpäevaringsele hooldusele pigem kodus elamist toetavaid teenuseid. Ta tõi näiteks intervallhoiud ja päevahoiud.

Iva sõnul käivitati sellest aastast erihoolekandes päeva- ja intervallhoid just nimelt selleks, et vähendada survet ööpäevaringsele teenustele. Minister möönis, et hetkel ei ole suudetud luua veel piisavalt palju teenuskohti. Kuna vajadus on suurem, kuulutatakse uue aasta alguses välja nii päeva-, kui intervallhoiuks sobivate ruumide kohaldamiseks 700 000 eurone toetusvooru.

Peaminister Jüri Ratas vastas infotunnis Martin Helme küsimusele poliitilise kultuuri kohta, Jürgen Ligi küsimusele munitsipaalmeedia kohta ja Jaak Madisoni küsimusele otsustamisprotsesside kohta Vabariigi Valitsuses. Veel vastas valitsusjuht Andres Herkeli küsimusele Ukraina toetuse kohta ja Kristen Michali küsimusele pensionipoliitika kohta.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist vastas infotunnis Krista Aru küsimusele ettevõtluskonto kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk,
631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside