Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogule annab täna ülevaate Vabariigi Valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel peaminister Taavi Rõivas. Ettekande teeb ka Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

Euroopa Liidu poliitika arutelu ja otseülekanne veebis algavad kell 10.

Pallingu sõnul leiame ennast täna situatsioonist, kus üha enam poliitilisi jõude üle Euroopa püüavad odavat populaarsust loosungitega, mis väidavad, et justkui oleks Euroopa Liidu idee oma „parim enne“ tähtaja ületanud. Ta rõhutab, et Eesti huvides oli, on ja jääb aga tugev, ühtne ja koostööaldis Euroopa.

Oma ettekandes peatub Palling andmete vaba liikumise põhimõttel ja digitaalsetel platvormidel, mis aitaksid kasvatada Euroopa konkurentsieeliseid. Samuti puudutab ta Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid ning idapartnerlust. Need teemad on läbivad ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisperioodil, mis algab 2017. aasta juulis.

Palling pöörab ettekandes tähelepanu Brexitile ja sellele järgnenud Euroopa tuleviku arutelule, rändekriisist ajendatud Aafrikale ja naabruskonnale suunatud välisinvesteeringute kavale ning Euroopa kaitsekoostööle ja majanduslikule julgeolekule.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside