Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

2019. aasta märtsis valitud ja aprillis esmakordselt kogunenud Riigikogu XIV koosseis pidas täna oma viimase korralise istungi.

Nelja aasta jooksul pidas Riigikogu täiskogu 467 istungit, neist 65 olid kaugosalusega istungid. Kokku kestsid täiskogu istungid 1571 tundi ja 11 minutit.

Riigikogu võttis vastu 403 seadust ja 134 otsust. Lisaks tegi parlament kaheksa avaldust ja kaks pöördumist, millest viis avaldust ja ühe pöördumise tegi Riigikogu Ukraina toetuseks.

Komisjonidest langes suurim koormus rahanduskomisjonile, mis oli nelja aasta jooksul 100 eelnõu juhtivkomisjoniks. Majanduskomisjon juhtis 72, õiguskomisjon 69 ning põhiseaduskomisjon ja riigikaitsekomisjon kumbki 55 vastuvõetud õigusakti menetlemist. XIV koosseisus jäi lõpuni menetlemata 70 eelnõu, mis langevad Riigikogu volituste lõppemisega menetlusest välja.

XIV koosseisu tööst tegid täna toimunud pressikonverentsil kokkuvõtteid Riigikogu esimees Jüri Ratas ning aseesimehed Helir-Valdor Seeder ja Martin Helme. Pressikonverentsi saab järelvaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu järgmise koosseisu valimised toimuvad 5. märtsil ning valimispäevast kuni valimistulemuste väljakuulutamiseni korralisi istungeid ei toimu.

Rohkem infot Riigikogu õigusaktide ja käsitletud teemade kohta

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside