Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänase infotunni kesksed teemad olid seotud erakondade rahastamise ja järelevalvega ning poliitilise kultuuriga.

Riigikogu liige Kaja Kallas soovis valitsusjuhilt teada, kas erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ärakaotamine on eetiline ja poliitiliselt õige tegu praeguses ajahetkes. Peaminister Jüri Ratas vastas, et erakondade rahastamise järelevalve kvaliteeti tuleb tõsta. „Ma pean seda jätkuvalt oluliseks ja õigeks,“ ütles Ratas.

Ratas ütles, et Riigikontroll oleks tema arvates uus tase ja oleks kvaliteetsem tase. „Ma olen jätkuvalt sellel arvamusel. Neil on kindlasti rohkem ressurssi, igasugust ressurssi rohkem – inimressurssi, raharessurssi – ja kindlasti ka kogemusi,“ rääkis Ratas infotunnis.

Ratas andis ka selgitusi Keskerakonna rahastamise kohta, puudutades nii Riigikohtu otsust 110 100 euro suuruse annetuse tagastamisest kui ka prokuratuuri menetletavat 50 000 euro suurust annetust. „Eesti on õigusriik, ma usaldan meie õiguskaitseorganeid ja loomulikult, kui selle eest on karistus määratud, siis see tuleb ka ära täita erakonnal,“ ütles valitsusjuht Riigikohtu otsuse kohta.

Ratas vastas veel Jaak Juske ja Urve Tiiduse küsimustele poliitilisest vastutusest, Mart Võrklaeva küsimusele linnaruumi planeerimisest, Valdo Randpere küsimusele korruptsiooniga võitlemisest ning Eerik-Niiles Krossi küsimusele poliitilisest kultuurist. Samuti vastas peaminister Liina Kersna küsimusele noorte psühhiaatrilise abi kohta.

Siseminister Mart Helmele esitas küsimuse erakondade rahastamise järelevalve kohta Taavi Rõivas. Ta soovis teada, kes osalesid erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) tegevust ümberkorraldava eelnõu ettevalmistamisel. Siseminister vastas, et ta on hästi informeeritud inimene ja mitte ainult selles küsimuses ning on andnud oma heakskiidu sellele eelnõule.

Siseminister Helme vastas veel Annely Akkermanni küsimusele korruptsioonist ning Urmas Kruuse küsimusele võõrtööjõu kasutamise kohta põllumajanduses.

Infotunnis osales ka välisminister Urmas Reinsalu.

Infotunni stenogramm.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk,
631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside