Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Jevgeni Ossinovski küsis tänases infotunnis peaminister Kaja Kallaselt vanemaealiste inimeste vaktsiiniga hõlmatuse kohta.

Ossinovski ütles küsimust esitades, et Eestis on 80+ inimeste vaktsiiniga hõlmatus uskumatult madal – napilt üle 50 protsendi, samas suur osa riike on juba jõudnud tükk aega tagasi üle 90 protsendi. Ta möönis, et vaktsiiniga hõlmatus on ka selles vanuserühmas kasvanud võrreldes paari nädala taguse ajaga, aga jätkuvalt on Eesti näitaja üks Euroopa Liidu kõige madalamaid.  

Ossinovski viitas Terviseameti eelmise nädala vaktsineerimise statistikale ja tõi välja, et kui peatati eesliini vaktsineerimine ja lubati hakata vanemaealistega tõsiselt tegelema, siis ainult 8 protsenti eelmise nädala doosidest on läinud tegelikult 80+ vanuserühmale.

Ossinovski soovis peaministrilt teada, milliseid samme on valitsus astunud selleks, et vanemaealiste vaktsiiniga hõlmatust tõsta ning kuidas on niimoodi juhtunud, et olukord vanemaealiste vaktsineerimisega paraneb väga visalt.

Peaminister Kaja Kallas vastas, et Eestil oli plaan eelmisel nädalal kasutada 2400 Janssen Pharmaceutica vaktsiini doosi vanemaealistel ehk 80+ inimestel, kes on kodudes, kuid paraku selle vaktsiini kasutamine peatati ja seda vaktsiini kasutada ei saanud. „Selles suhtes on see Jansseni vaktsiini peatamine väga halb, sest see võtab strateegia ühe osa tervikuna ära,“ sõnas ta.

Kallas ütles, et 80+ inimeste vaktsineeritute osakaal on praegu 54,11 protsenti, aga 70+ inimestest on vaktsineeritud juba 60 protsenti. Peaminister märkis, et ka nemad on väga suures riskirühmas. „Me liigume ka vanemaealiste vaktsineerimisega edasi,“ kinnitas Kallas. Ta tõi näiteks, et Eesti tase just 70+ inimeste puhul on umbes sama nagu Taanis ja Leedus.

Kallas vastas veel Indrek Saare küsimusele tervisekriisist, Helle-Moonika Helme küsimusele tsiviilkontrollist ja Helir-Valdor Seederi küsimusele kriisi juhtimisest. Samuti vastas peaminister Mihhail Lotmani küsimusele rahvusvahelise olukorra kohta, Helmen Küti küsimusele piirangute ja nende leevendamise võimaluste kohta ning Ruuben Kaalepi küsimusele välispoliitika kohta.

Maaeluminister Urmas Kruuse vastas Riigikogu liikme Merry Aarti küsimusele esmatootmises tekkivate toidujäätmete ja -kadude kohta. Aivar Kokk küsis maaeluministrilt aktsiiside kohta.

Siseminister Kristian Jaani vastas Heljo Pikhofi küsimusele liiklusjärelevalvest, Mart Helme küsimusele ohust põhiseaduslikule korrale ning Kert Kingo küsimusele politsei tegevuse kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside