Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Indrek Saar uuris infotunnis peaminister Kaja Kallaselt, millal ja millisel kujul valmib plaan koroonaviiruse nakatumiskõvera murdmiseks.

Peaminister ütles vastuses, et valitsusel on nii lühike plaan kui ka pikem plaan. Valitsus järgib tema sõnul lühikest perspektiivi ehk seda, mis puudutab järgmist nädalat, kuid iga kahe nädala tagant vaadatakse üle ka suurem plaan. „Praegu me sihime seda, et saada nakatumise numbrit 500 peale. Aga me ei liigu selles suunas, et seda 500 peale saada,“ ütles Kallas.

Vaktsineerimise kohta sõnas Kallas, et valitsus püüab vältida poliitiliste immunoloogide teket ja seetõttu on vaktsineerimise juhtkomisjonis oluline pidev vaktsineerimise plaani läbi arutamine ekspertide poolt. Peaminister ütles, et vaktsineerimisplaan on pidevas muutumises ja kui alguses olid plaanis esikohal eesliini töötajad, siis nüüd peetakse väga oluliseks, et koolid saaksid olla lahti ehk õpetajad ei haigestuks ja seetõttu ei läheks koolid kinni. Ta lisas, et juhtkomisjoni arvates võiksidki eesliini töötajad olla ka õpetajad ja politseinikud.

Peaminister rääkis küsimustele vastates ka sellest, et nakatumise numbrid on minemas hullemaks ja olukord pole sugugi hea. Ta ütles, et halb on see, et inimeste ohutaju on alla läinud ja nad ei taju, et oht oleks nii suur.

Kaja Kallas lisas, et valitsus arutab tervisekriisi küsimust igal nädalal kaks korda ja märkis, et maailma praktika näitab, et piirangud mõjuvad ainult siis, kui kõik täielikult kinni panna. Kallase sõnul on piirangutel aga ka teine pool ja selleks on nähtamatud ohvrid – näiteks need, kes kaotavad töö või kellel on vaimse tervise häired. Kui piiranguid lõdvendada, lähevad nakatumise numbrid peaministri sõnul taas üles ja just sellepärast, et inimesed ei käitu vastutustundlikult.

Peaminister Kaja Kallas vastas ka Martin Helme küsimusele eelarve, Urmas Reinsalu ja Raivo Tamme küsimustele Eesti välispoliitika, Helle-Moonika Helme küsimusele sidusa ühiskonna ja praeguse valitsuse mainekujunduse, Kert Kingo küsimusele õigusriigi ning Kalvi Kõva küsimusele haridustöötajate vaktsineerimise kohta.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas vastas Priit Sibula küsimusele erasektori ja riigi koostöö kohta.

Maaeluminister Urmas Kruuse vastas Ivari Padari küsimusele 12 miljoni eurose erakorralise toetuse kasutamisest ja Jevgeni Ossinovski küsimusele karusloomafarmide keelustamise ajakavast.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside