Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas siseminister Andres Anvelt Krista Aru küsimusele päästjate ja patrullpolitseinike palkade ning riigi päästevõimekuse kohta. Aru tahtis teada, millist summat küsib siseminister patrullpolitseinikele, päästjatele ja piirivalvuritele riigieelarve läbirääkimistel.

Andres Anvelt vastas, et lähiaastate suurim väljakutse sisejulgeolekuvaldkonnas on töötajate hoidmine ja nende juurde värbamine. „Üheks põhiliseks motivaatoriks on nende inimeste sissetulekud,“ nentis Anvelt. Ta lisas, et paljudes palka puudutavates küsimustes lepiti kokku juba kevadel eelarvestrateegia läbirääkimistel.

Minister ütles, et Politsei- ja Piirivalveameti palgatõusuks uuel aastal on ta palunud 12,9 miljonit eurot. Selle abil saab tema sõnul PPA töötajate põhipalka tõsta keskmiselt kümme protsenti. „Kõige rohkem tõuseb just eesliinitöötajate, eelkõige patrullpolitseinike ja piirivalvurite palk,“ rääkis Anvelt. Ta täpsustas, et kui praegu on nende minimaalne põhipalk 1075 eurot, siis uuel aastal saab see olema 1280 eurot.

Päästjate palgatõus on Anvelti sõnul järgmisel aastal 23,6 protsenti, mis tähendab, et keskmine palk ilma lisatasudeta saab olema 1000 eurot. Minister märkis, et koos lisatasudega nädalavahetusel ja öisel ajal töötamise eest on päästjate palk tuleval aastal 1100–1150 eurot.

Siseminister vastas ka Külliki Kübarsepa küsimusele idapiiri ehitamise kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Martin Helme küsimusele luureskandaali, Jürgen Ligi küsimusele hariduspoliitika, Maris Lauri küsimusele majandusprognoosi ning Monika Haukanõmme küsimusele majandusprognoosi ja inimeste toimetuleku kohta.

Justiitsminister Urmas Reinsalu vastas Mart Helme küsimusele vangidele valimisõiguse andmise ja Jaak Madisoni küsimusele pedofiilidele määratavate karistuste kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu

NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside