Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Kaja Kallas uuris tänases infotunnis peaminister Jüri Rataselt Ida-Virumaal kehtestatud täiendavate piirangute ja nendest tulenevate toetusmeetmete kohta.

Kallas märkis, et igasuguste piirangutega peaks koos käima ka otsus, kuidas piirangute käigus tekkivat kahju hüvitatakse. Ta soovis teada, kas Ida-Virumaale suunatud toetusmeetmed on peaministri hinnangul piisavad maakonna aitamiseks ja majanduse käigushoidmiseks.

Peaministri sõnul on Ida-Virumaa ettevõtluse toetuseks eraldatud 2,1 miljonit eurot. Ta märkis, et toetused annavad vaatamata maakonnas kehtestatud täiendavatele piirangutele kindlust Ida-Virumaa ettevõtetele ja nende töötajatele. „Ettevõttel peaks olema üsna suur vabadus kasutada toetusraha kas rendimakseks, investeeringuks või tööjõu palgakuluks, et inimesed jääksid edasi tööle. Et neil oleks piirangute lõppedes usk, et nad jätkavad oma tööd, jätkavad oma igapäevast äri- ja majandustegevust,“ rääkis Ratas.

Valitsusjuht märkis, et meetmete suurus otsustati tulenevalt Ida-Virumaa ettevõtete 2019. aasta detsembri käibest, mis oli ligikaudu 2,8 miljonit eurot. „Aga Ida-Virumaa sulgemine, majanduse sulgemine ei alanud ju mitte 1. detsembrist, vaid see otsus tuli 10. detsembril,“ rääkis ta. „Arvan, et see on päris õiglane toetus, mida me täna Ida-Virumaa piirkonnale, sealsetele ettevõtetele ja neis ettevõtetes töötavatele inimestele saame anda,“ ütles Ratas.

Ratas toonitas, et 2,1 miljonile eurole lisanduvad Ida-Virumaal kultuurivaldkonna toetusmeetmed. Tema sõnul lisandub täiskasvanute hariduse ja huvitegevuse toetuseks 430 000 eurot, sporti üle 60 000 euro, laste ja noorte huviharidusele ja -tegevusele 200 000 eurot ning eraharidusele üle 5000 euro. „Kui need kõik kokku liita, siis võib öelda, et seda on tublisti üle 2,5 miljoni euro,“ ütles peaminister.

Peaminister vastas veel Indrek Saare küsimusele tervisekriisi, Lauri Läänemetsa küsimusele tervise- ja majanduskriisi tagajärgede ennetamise, Heljo Pikhofi küsimusele meedia kättesaadavuse, Maris Lauri küsimusele Euroopa Liidu vahendite, Riina Sikkuti küsimusele viiruse leviku tõkestamise ning Andres Suti küsimusele toetusmeetmete kohta.

Siseminister Alar Laneman vastas Urve Tiiduse küsimusele siseturvalisuse kohta.

Välisminister Urmas Reinsalu vastas Marko Mihkelsoni küsimusele välispoliitika kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 6316456, 53310789
e-post liisajohanna.lukk@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside