Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Toomas Tõniste Andres Herkeli küsimusele Eesti Energia aktsiakapitali suurendamise kohta riigieelarvest.

Herkel uuris, milleks on kavas kasutada 143 miljonit eurot, mis on riigieelarves kirjas Eesti Energia aktsiakapitali suurendamiseks. Herkel viitas rahandusministri sõnadele, mille järgi pole sissemakse garanteeritud, ja küsis, kas sel juhul võiks selle summa eelarvest välja võtta.

Rahandusministri sõnul on Eesti Energiale aktsiakapitali sissemakseks eelarves tõesti ette nähtud 143 miljonit eurot, kuid see summa pole ettevõttele garanteeritud. „Riigieelarves ette nähtud summa loob aga eeldused, baasi, võimaluse sobiva investeeringu olemasolul ja kapitali vajadusel selline otsus teha,“ selgitas Tõniste. Ta märkis, et investeerimisotsuseid tehakse selle aasta lõpus ja ka järgmise aasta jooksul, kuid otsuste tegemise ajaks peab finantseerimine juba garanteeritud olema. Minister lisas, et planeeritavad investeeringud on ette nähtud jaotusvõrku, taastuvenergiasse ja plaanitava õlitehase ehitusse.

Tõniste vastas veel Raivo Põldaru küsimusele Danske panga kaudu arveldamise ja Aivar Sõerdi küsimusele eelarve läbipaistvuse kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Martin Helme ja Jaak Madisoni küsimustele ÜRO migratsioonileppe, Jürgen Ligi küsimusele kellakeeramise ja Enn Meri küsimusele riigipalgaliste töökohtade arvu kohta. Kultuuriminister Indrek Saar vastas Krista Aru küsimusele ERSO ruumiprobleemi lahendamise ettepanekute kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post merilin.kruuse@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside