Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Jüri Ratas selgitas infotunnis valitsuse tegevust, mis on suunatud Eesti majanduse taaskäivitamisele ja elavdamisele.

Riigikogu liige Maris Lauri viitas oma küsimuses Eesti Panga finantsstabiilsuse raportile ja küsis peaministrilt, kuidas mõjutavad kavandatud maksumuudatused ning laenamine Eesti majanduslikku olukorda ja eelarvet pikemas perspektiivis?

Valitsusjuht ütles, et majandusse tuleb rohkem panustada, majandust tuleb rohkem stimuleerida ja kaasa aidata. „Valitsus on otsustanud, et me teeme lisainvesteeringuid Eestisse, selleks et meie majandust tõsta,“ rääkis Ratas.

Ratas kinnitas samas, et kui lisainvesteeringute maht mõnel aastal peaks eelarve miinusesse viima, siis keskmisena hoiab valitsus riigieelarve struktuurses tasakaalus ja eelarve ei saa minna negatiivseks tulevaste põlvede arvelt.

Ratase sõnul tegeleb valitsus pensionireformiga kuni aastani 2050. Riigi eelarvestrateegia arutelu käigus soovib valitsus tema sõnul välja tuua jätkusuutliku tervishoiu rahastamise mudeli.

Peaminister Jüri Ratas vastas veel Eerik-Niiles Krossi küsimusele julgeolekupoliitika kohta seoses hübriidohu keskuse loomisega. Samuti vastas ta Arno Silla küsimusele ÜRO maailma õnnelikkuse edetabeli ja Andres Ammase küsimusele investeeringute mõju kohta.

Siseminister Andres Anvelt vastas Mart Helme küsimustele välismaal sõlmitud omasooliste abielude tunnustamise kohta Eestis ning elanikkonnakaitse rakkerühma tegevuse kohta, mille esitas Ain Lutsepp.

Keskkonnaminister Marko Pomerants vastas Külliki Kübarsepa küsimusele LKS § 20 põhiseadusega kooskõlla viimise kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk,
631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside