Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Toomas Tõniste Krista Aru küsimusele teadus- ja arendustegevuse rahastamise kohta. Aru tahtis teada, kas Rahandusministeeriumis on tehtud arvutused, kui palju on puudu vahendeid, et jõuda eesmärgini rahastada teadust ühe protsendi ulatuses sisemajanduse kogutoodangust.

Tõniste vastas, et tuleva aasta eelarves on teadus- ja arendustegevusele plaanitud 220 miljonit eurot ja kasv on olnud 20 miljonit eurot. Ministri sõnul on praegu teadusarenduse protsent sisemajanduse kogutoodangust umbes 0,81. Selle ühe protsendini tõstmiseks oleks vaja juurde ligi 40 miljonit eurot.

Ministri sõnul on probleem selles, et investeeringud teaduse arendusse ei panusta piisavalt sisemajanduse kogutoodangu kasvu. „Ja see on see murekoht, mida tuleb edaspidi silmas pidada, et need kulutused teadus- ja arendustegevusse aitaks ka meie majanduskasvule kaasa,“ ütles Tõniste.

Rahandusminister vastas veel Jürgen Ligi küsimusele eelarve reeglite kohta ja Aivar Sõerdi küsimusele maksumuudatuste mõjude kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Martin Helme küsimusele ÜRO globaalse ränderaamistiku kohta, Mart Helme küsimusele provokatsioonide kohta Eesti poliitikas ja Artur Talviku küsimusele poliitiliste vangide kohta Euroopas.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson vastas Külliki Kübarsepa küsimusele ehitus- ja kinnisturegistri ajakohasuse ja Enn Meri küsimusele suursaarte püsiühenduse kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside