Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaministri ülesandeid täitnud tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski Monika Haukanõmme küsimusele Haigekassa eelarve kohta.

Haukanõmm juhtis tähelepanu, et Haigekassa eelarve suureneb tuleval aastal 34 miljoni euro võrra, kuigi riigieelarvest laekuvat raha ja konsolideerimist arvestades võiks see kasvada 144 miljoni euro võrra. Ossinovski selgitas, et peale lisaraha eraldamise toimuvad ka tervishoiu korralduslikud muudatused, mille tõttu lisandub ravijärjekordade lühendamise tarvis 35 miljonit eurot.

„Põhiline tervishoiureform koosneb kahest osast. Esimene osa on see, et riik hakkab maksma Haigekassale alates järgmisest aastast mittetöötavate vanaduspensionäride eest vanaduspensioni keskmises suuruses 13 protsenti. See juhtub järk-järgult. Aastaks 2022 jõuab see reform lõpule ja selleks ajaks makstakse vanaduspensionide pealt 13 protsenti,“ lausus Ossinovski. Ta lisas, et järgmisel aastal on see protsent seitse ja tulubaas laieneb 89 miljoni euro võrra, 2022. aastaks kasvab protsent 13-le ja summa umbes 200 miljonile eurole.

Ossinovski toonitas, et samal ajal konsolideeritakse tervishoidu või Haigekassasse hulk teenuseid, nagu kiirabi, residentuur või ravikindlustamata isikute ravi, ning need kulud tuleb katta laiendatud tulubaasi sees. „See tähendab, et puhast raha ravijärjekordade lühendamiseks – mis on olnud tervishoiureformi üks põhilisi eesmärke – on järgmisel aastal 35 miljonit eurot ja aastaks 2022 kasvab see püsirahastusena 100 miljoni euroni,“ selgitas Ossinovski.

Ossinovski vastas veel Artur Talviku esitatud küsimusele nn peibutuspartluse kohta, Hanno Pevkuri küsimusele valitsuse poliitiliste valikute kohta seoses suhkrumaksuga ja Jaak Madisoni esitatud küsimusele Sotsiaalministeeriumi kaudu eraldatud toetuste ja võimaliku huvide konflikti kohta.

Maaeluminister Tarmo Tamm vastas Arno Silla esitatud küsimusele võimaliku kriisi kohta põllumajandustootmises ja Külliki Kübarsepa küsimusele asendusteenistuse rahastamise kohta ning sotsiaalkaitseminister Kaia Iva vastas Remo Holsmeri küsimusele sotsiaal- ja tervishoiupoliitika kohta ning Monika Haukanõmme küsimusele SKAIS2 arenduse kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside