Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalminister Tanel Kiik vastas Riigikogu infotunnis Aivar Sõerdi küsimusele erakorralise pensionitõusu kohta.

Sõerd soovis teada, kas valitsus tõstab erakorraliselt pensione juba järgmisel aastal. Ta viitas Statistikaameti andmetele, mille kohaselt tõusid hinnad aastaga üle kolme protsendi. Kõige rohkem kasvasid just kodukulud, mis mõjutavad kõige enam pensionäre, lisas Sõerd.

Tanel Kiik kinnitas, et erakorraline pensionitõus on jätkuvalt prioriteet, kuid see sõltub rahalistest vahenditest. Minister möönis, et tulenevalt riigieelarve baasseadusest ja konservatiivsest eelarvepoliitikast on võimalus pensioneid juba 2020. aastal tõsta küsimärgi all. „Kui me vaatame, siis suur eesmärk on teadus- ja arendustöö rahastamine, on erinevad palgatõusud sotsiaalsektoris, haridussektoris, kultuurisektoris, siseturvalisuse valdkonnas. Kui me vaatame idapiiri väljaehitamise küsimust – neid rahavajadusega kohti on loomulikult väga palju ja eks see on läbirääkimiste protsess,“ selgitas minister. Kiik lisas, et sotsiaalministrina seisab ta selle eest, et erakorraline pensionitõus toimuks pigem varem kui hiljem.

Kiik vastas veel Kaja Kallase küsimusele valitsuskoalitsiooni väärtuste kohta, Liina Kersna küsimusele valitsuskoalitsiooni ühtse sotsiaalpoliitika, Tõnis Mölderi küsimusele pikaajalise hoolduse reformi, Erki Savisaare küsimusele ravijärjekordade lühendamise, Yoko Alenderi küsimusele valitsuse liikmete perevägivalla koolitusel osalemise kohta ja Urve Tiiduse küsimusele perevägivalla ennetustegevuse kohta.

Välisminister Urmas Reinsalu peaministri ülesannetes vastas Jürgen Ligi küsimusele välispoliitika ja Kaja Kallase küsimusele valitsuse liikmete sõnakasutuse kohta.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastas Maris Lauri küsimusele hariduspoliitika ja Dmitri Dmitrijevi küsimusele noorte valdkonna arengukava kohta.

Infotunni stenogramm.

Infotunni fotod.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside