Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Helmen Kütt uuris tänases infotunnis peaminister Jüri Rataselt plaanilise ravi ning arstiabi kättesaadavuse kohta eriolukorras.

Kütt osundas kroonilisi haigusi põdevatele inimestele ning plaanilise ravi, lõikuste ja harvikhaigusi põdevate väikelaste diagnoosi määramise edasilükkamisele. Tema sõnul on inimeste edasine tervenemine seatud suure riski alla ning võib tekkida võimalus, et pärast piirangute lõppemist on ravijärjekorrad pikemad ja haigused tõsisemad.

Peaminister ütles küsimusele vastates, et rahvatervis on üks peamisi kriteeriume, mida eriolukorrast väljumise strateegiat kujundades arvesse võetakse. Samuti peaks tema sõnul plaanilise ravi taastamine olema üks esimesi eriolukorrast väljumise etappe. „Olen palunud doktor Arkadi Popovi ja haigekassa juhi reedeks COVID-19 komisjoni, et näha neid samme, kuidas me hakkame plaanilist ravi taastama,“ rääkis peaminister.

Ratase sõnul on eriolukorra ajal jätkatud plaanilise raviga raskesti haigete puhul, samuti jätkavad plaanilise raviga teatud haiglad. Ta märkis, et suur osa arstiabi puudutavatest küsimustest püütakse raviasutustes lahendada kas videosilla teel või telefonivestluse käigus.

Valitsusjuht lisas, et Eesti meditsiiniasutuste ja haiglate kriisikuudel viiruse tõttu tehtud väljaminekuid kompenseeritakse ka lisaeelarvesse planeeritud meetmete abil.

Peaminister vastas veel Indrek Saare küsimusele riikliku järelevalve, Kaja Kallase küsimusele eriolukorrast väljumise plaani, Heljo Pikhofi küsimusele maskide, Urmas Kruuse küsimusele võõrtööjõu, Katri Raiki küsimusele eriolukorrast väljumise, Heidy Purga küsimusele koolide avamise ning Signe Kivi küsimusele valitsuse kommunikatsiooni kohta eriolukorras.

Välisminister Urmas Reinsalu vastas Marko Mihkelsoni küsimusele välispoliitika kohta.

Infotunni stenogramm.

Infotunni fotod. (autor: Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside