Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis osalesid rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus peaministri ülesannetes, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning välisminister Eva-Maria Liimets.

Tanel Kiik vastas Helmen Küti esitatud küsimusele asutuste ühendamise ja töö ümberkorraldamise plaanide kohta.

Küti küsimus puudutas plaani viia tervishoiuvaldkonnas läbi riigireform ja ühendada teatud asutused, nende töö ümber korraldada.

Kiik selgitas, et see asutuste ühendamise temaatika on olnud tervisevaldkonnas väga pikalt arutusel. Ka Terviseamet ise on tegelikult ühendasutus oma loomult ehk varasemalt erinevate asutuste liitmise teel sündinud.

„Toonane analüüs tõesti kätkes endas Terviseameti, Ravimiameti ja Tervise Arengu Instituudi ühendamist. Analüüsi tulemusena toona loodi TEHIK ehk Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus,“ märkis Kiik.  

„Praegu oleme tõesti teinud täiendava analüüsi, mis puudutas eeskätt järelevalve poolt. Seal hinnati kõiki Sotsiaalministeeriumi järelevalveasutusi laiemalt, vaadati nii tervisevaldkonda, sotsiaalvaldkonda kui ka töövaldkonda. Ettepanek oli teha laiem ühendasutus selle põhjal, vähemasti kaaluda selle tegemist, mis hõlmaks Terviseametit, Ravimiametit ja võib-olla ka Tööinspektsiooni või vähemalt osa nende ülesandeid,“ ütles Kiik. Ta lisas, et praegu oleme loonud eraldi juhtrühma ja oleme kohtunud erinevate asutustega, et Terviseameti ja Ravimiameti funktsioonid‑tegevused üle vaadata, et mil määral annaks nende liitmine positiivset tulemust eeskätt sellise kompetentsi koondava asutusena.

Tervise Arengu Instituudi puhul on eeskätt jutt olnud erinevate ennetustegevuste ja Haigekassa vahelisest paremast sünergiast. Täna on siin omajagu dubleerimist: mida teeb Haigekassa ja mida teeb Tervise Arengu Instituut. Oluline on loomulikult, et kompetents, mis seal on teadusvaldkonnas, eriti registrite vaates, kuskile ära ei kao.Juhtrühma ülesanne ongi analüüsida ja kaardistada, millised liitmised on mõistlikud, mis annavad riigile tervikuna lisandväärtust, et tervisevaldkonnas oleksid tugevamad ja paremad asutused koostööpartneriks terviseasutustele.

„Täna ei saa keegi öelda, et 100 protsendiliselt see liitmine tuleb. Tegelikult on see lõpuks parlamendi otsus, mitte isegi valitsuse otsus. Praegu me teeme eeltööd selle nimel, et sellise ühendasutuse loomine on õige ja mõistlik suund,“ ütles Kiik.

„Kedagi siin ei suleta, kedagi ei sundliideta, vaid küsimus on selles, millal, millisel viisil parimal moel tervishoiuvaldkonna asutuste tööd ümber korraldada,“ kinnitas minister.

Tanel Kiik vastas veel küsimustele ühiskonna lõhestamise, erakorralise meditsiini kättesaadavuse, ja teaduspärase tõendamise kohta.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus peaministri ülesannetes vastas küsimustele olukorra kohta riigis, riigieelarve ja riigikaitse rahastamise kohta.

Välisminister Eva-Maria Liimets vastas küsimustele suhete kohta Venemaaga ja Ukraina toetamise kohta.

Istungi stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside