Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu liikme Monika Haukanõmme küsimustele maapiirkondade postkontorite, apteekide ja poodide kohta.

Haukanõmm päris ministrilt, miks peab valitsus oluliseks postkontorite mittesulgemist, aga apteekide ja poodide sulgemist ei kardeta. Ta küsis ministrilt, mida valitsus plaanib teha, et maale jääksid alles postkontorid, apteegid, raamatukogud ja poed.

Saar tõi vastuses välja, et elu võimalikkusega maal peaks riik tegelema süsteemselt. „Meil on tagumine aeg sellesse suhtuda ülima tõsidusega, et kõikjal Eestimaal oleks võimalik elada niimoodi, et sa oma elukvaliteedis drastiliselt ei kaota ka nendes elementaarsetes teenustes, mida inimesel on oma eluks tegelikult kaasaegses maailmas vaja,“ ütles minister Saar.

Saar tunnustas minister Rene Tammistit, kes võttis aja maha seoses postkontorite sulgemisega. „See oli selgelt kiirustatud samm,“ ütles Saar. „Vajame täiendavat selgust, mida see tegelikkuses endaga kaasa toob ja kas need otsused, milleni on jõudnud Omniva juhatus, on tegelikult kohaliku kogukonnaga läbi räägitud ja piisavalt kooskõlas sellega, kuidas kohalik kogukond näeb võimalikke arenguid.“

Saar ütles, et hajaasustusega maapiirkondi haruapteekide sulgemine ei puuduta ja haruapteegi sulgemine puudutab linnu, kus on rohkem kui 4000 inimest. Maapoodidest rääkides märkis Saar, et tegemist on eraäriga, kus tuleks otsida sünergiat. Tema sõnul võiks pood lisaks oma klassikalisele leiva, saia ja piima müügile pakkuda järjest rohkem teenuseid – näiteks postiteenust, pangateenust või raamatulaenutust.

Saare sõnul on riik võtnud ette haldusreformi, et tõsta kohalike omavalitsuste võimekust oma elukeskkonda kujundada. Ta märkis, et järgmise aasta eelarve näeb ette olulist tõusu kohalike omavalitsuste vahendites, mille sees saab teha otsuseid, mis puudutab kohalikku kogukonna jaoks vajalike teenuste kättesaadavust ja kohaliku kogukonna arenguks vajalikke tingimusi.

Kultuuriminister Saar, kes oli täna peaministri ülesannetes, vastas veel Jürgen Ligi  küsimusele kihistumise kohta, Martin Helme küsimusele ERRi rahastamise kohta ning Krista Aru küsimusele raamatukogude võrgu korraldamise kohta.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist vastas Külliki Kübarsepa küsimustele nullbürokraatia ja e-riigi arendamise ning Anne Sullingu küsimustele innovatsioonipoliitika kohta.

Maaeluminister Tarmo Tamm vastas Külliki Kübarsepa küsimusele põllumajanduse otsetoetuste väljamaksmise kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk,
631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside