Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas riigihalduse minister Jaak Aab Külliki Kübarsepa küsimusele valitsuse tegevuse kohta avaliku sektori sisese bürokraatia vähendamisel. Kübarsepp tundis huvi, millised eesmärgid on bürokraatia vähendamiseks seatud ja mida on juba saavutatud.

Jaak Aabi sõnul tuleb tegutseda selle nimel, et asjaajamine paberkandjal lõppeks. „Riigiasutustes see põhiliselt on lõppenud, tegelikult on ju mindud kõik dokumendihaldustes erinevatesse keskkondadesse üle elektroonilisele menetlusele,“ rääkis Aab.

Minister lisas, et põhiliselt Maksu- ja Tolliamet, Statistikaamet ning Eesti Pank tegelevad ühekordse andmete küsimise ehk andmebaaside ristkasutuse arendamisega. „Kui sa oled ühe korra andmeid küsinud, siis ideaalis on nii, nagu praegu maksudeklaratsiooni täites – riik annab sulle andmed ette, sina täiendad, kui vaja, ja kinnitad,“ selgitas Aab ja lisas, et see arendus peaks olema jõustatud 2019. aasta 1. juuliks.

Aab rääkis ka töökohtade vähendamisest. Ta meenutas, et 1. juuniks 2017 oli võrreldes 1. jaanuariga 2016 keskvalitsuse tasandil töökohtade arv vähenenud 1400 töökoha võrra, neist 800 Tallinnas ja 600 mujal Eestis. Kokku on keskvalitsuses veidi üle 53 000 töökoha. Aab kinnitas, et töökohtade vähenemise taga on sisuline töö, ning lisas, et sel aastal väheneb töökohtade arv prognoosi järgi võrreldes eelmise aastaga 8–10 protsenti.

Eelmisel nädalal oli Aabi sõnul valitsuses arutlusel seoses riigireformiga kolm teemat: riigimajade projekt, riigi kinnisvarapoliitika ja ühtse rakendusteenuse projekt. Viimane on pilootprojekt, mille najal püütakse Aabi sõnul hinnata, kuidas on järgmist rahastusperioodi korraldada lihtsamalt, vähem bürokraatlikult, selgemalt ning inimestele, ettevõtjatele ja omavalitsustele arusaadavamalt.

Peaminister Jüri Ratas vastas Jürgen Ligi küsimusele päästjate palkade kohta, Mart Helme küsimusele Tallinna-Helsingi tunneli kohta, Aivar Sõerdi küsimusele hinnangute kohta Eesti eelarvepoliitikale, Arno Silla küsimusele Baltimaade ja Poola ühise põllumajanduspoliitika tulevikku käsitleva ühisdeklaratsiooni kohta ja Artur Talviku küsimusele kaubalaevade Eesti lipu alla toomise kohta.

Kultuuriminister Indrek Saar vastas Krista Aru küsimusele koori-, orkestri- ja tantsujuhtide pöördumise kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside