Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas tervise- ja tööminister Riina Sikkut Liina Kersna küsimusele laste delikaatsete andmete lekke kohta koolide haldamissüsteemis (EKIS). Kersna küsis, kas tehakse koostööd, et teada saada, miks selline leke võimalikuks sai, kuidas laste andmeid edaspidi kaitsta ja kas lapsevanemad peaksid teada saama, kui nende lapse õigusi riivati.

Sikkut vastas, et seda tüüpi andmeid ei tohi avalikustada ning pärast andmelekkest teada saamist asus Haridus- ja Teadusministeerium tegutsema, et see lõpetada. Lekke põhjus tuleb ministri sõnul välja selgitada koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Andmetele ligipääsu piiramisel on Sikkuti sõnul riist- ja tarkvaralised nõuded, kuid väga oluline on, et andmete sisestajad ja kasutajad teaksid, mida andmetega teha tohib. „Minu jaoks on ka väga vähe tõenäoline, et keegi tahtlikult süstemaatiliselt on võimaldanud nende andmete avalikuks muutumise. Ma arvan, et kui tegu on inimliku komponendiga, siis see on kindlasti mittetahtlik, pigem on tegemist eksimusega,“ lausus Sikkut.

Minister ütles, et kuna tegu on esimese sedalaadi lekkega, siis tuleb kokku leppida, keda informeerida. Seejuures peab vastama küsimustele, kas informeerida neid, kelle andmed olid avalikud, ning kuidas teha kindlaks, kes on andmetele ligi pääsenud ja kuidas neid on edasi kasutatud.

Sikkut vastas veel Raivo Põldaru küsimusele kompenseeritavate ravimite rahastamise ja kättesaadavuse ning Krista Aru küsimusele andmemajanduse riigifirma kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Andres Herkeli küsimusele riigieelarve, Arno Silla küsimusele Rail Balticu maksumuse, Keit Pentus-Rosimannuse küsimusele riigihanke poliitika ja Peeter Ernitsa küsimusele riigireetmise kohta. Kaitseminister Jüri Luik vastas Enn Meri küsimusele Eesti Vabariigi Kaitseväe mobilisatsiooni korra kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside