Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutab neljapäeval, 14. aprillil olulise tähtsusega riikliku küsimusena (OTRK) riigivalitsemise reformi ja lahkab, mida riigivalitsemise reformi all mõista ning kuidas võiks Eesti riigivalitsemist paremaks muuta.

„Parlamendis on juba alanud debatid haldusreformi üle, nüüdne arutelu riigivalitsemise reformist tuleks loomuliku jätkuna ja aitaks ühiskonnas tekitada veelgi laiemat diskussiooni Eesti riigi tuleviku üle,“ lausus põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet, kes teeb istungil ka avaettekande. „Kuigi Eesti riik toimib üldjoontes hästi, ootavad elanikud, et nende elujärg edaspidi paraneks ning riigi osutatavate teenuste hulk suureneks ja kvaliteet ning kättesaadavus paraneksid.“

Laaneti sõnul võikski riigivalitsemise reformi kõige üldisemaks eesmärgiks olla soov muuta  Eesti riigivalitsemise süsteem ühtsemaks, paindlikumaks ja tõhusamaks.

Ettekannetega esinevad lisaks Laanetile veel peaminister Taavi Rõivas, Eesti riiki korduvalt reformima kutsunud vandeadvokaat Jüri Raidla ning Riigikogu riigireformi toetusrühma esimees Tanel Talve.

Kell 10 algavat istungit saab jälgida Riigikogu veebilehel ja ETV vahendusel.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 503 9907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside