Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Jüri Ratas Kalle Pallingu küsimusele keskkonnapoliitika kohta. Palling tahtis peaministrilt teada, miks on jäätmeseaduse eelnõu vastuvõtmine veninud.

 

Peaminister ütles küsimusele vastates, et olmejäätmete ladestamine prügilates on tõusnud. „Kui 2016. aastal oli see 10 protsenti, 2017. aastal 19 protsenti, siis 2018. aastal on see eeldatavalt üle 20 protsendi.“ Ratase sõnul peab pakendite puhul valitsema tootja-vastutab-printsiip.

Võimaliku Euroopa Liidu trahvi nimetas Ratas kõige mustemaks stsenaariumiks, kuid signaali trahvi kohta ei ole Eesti praeguseks saanud. Peaministri sõnul on probleem tõsine ja lahenduse leidmine algab sellest, kuidas motiveerida inimesi senisest enam jäätmeid sorteerima ning kuidas võtta ringlusse rohkem olmejäätmeid. Eesmärk on võtta aastaks 2020 ringlusse 50 protsenti olmejäätmeid praeguse 32 protsendi asemel. „Ja ma arvan, selle nimel tuleb töötada,“ rääkis Ratas.

Palling juhtis tähelepanu, et tegelikult ei tehta asju trahvimist kartes, vaid seepärast, et keskkonnal oleks parem. Peaministri sõnul peab tulevik puhtam olema, et tulevased generatsioonid ei peaks prügistamise küsimusega nii palju tegelema kui praegu tegeletakse.

Lisaks vastas peaminister Martin Helme küsimusele provokatsioonidest poliitikas, Arto Aasa küsimusele huvide konfliktist ja Mart Helme küsimusele topeltstandarditest poliitikas.

Maaeluminister Tarmo Tamm vastas Andres Herkeli küsimusele Põlvamaa arengu ja eurotoetuste ning Henn Põlluaasa küsimusele põllumajandusliku riigiabi kohta.

Rahandusminister Toomas Tõniste vastas Enn Meri küsimusele riigieelarve ülesehitamise kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post veiko.pesur@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside