Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Taavi Rõivas Riigikogu liikmete Siret Kotka ja Tarmo Tamme esitatud küsimustele põllumajanduse olukorra kohta ning andis selgitusi põllumajandustoetuste kohta.

Peaminister tunnistas, et kriis põllumajanduses on tõsine ja sarnaneb oma ulatuse poolest sellele kriisile, mis oli põllumajanduses aastatel 2009 ja 2010.

Rõivas rääkis, et eile tehtud otsuse järgi eraldas Euroopa Komisjon Eestile kuus korda suurema summa kui Eesti proportsioon Euroopa Liidust eeldaks ehk kokku 7,56 miljonit eurot.

Valitsusjuhi sõnul on põllumajandussektorile eraldatud tänavu erakorralisi meetmeid kokku veel ligi 25 miljoni euro eest.

Rõivas ütles, et aasta esimeses pooles otsustati eritoetused piimatootjatele summas 6,9 miljonit eurot, kompenseerimaks Vene turu kadumist. Hiljuti eraldati tema sõnul 12,7 miljonit eurot sealihatootajatele bioohutusnõuete täitmiseks. Konservide kokkuostuks ja konservide tegemiseks eraldati 1,78 miljonit eurot.

„Me töötame veel edasi ja mõtleme, kuidas leida täiendavaid võimalusi,“ ütles Rõivas. „Ka homme on meil valitsuses täiendavad plaanid arutelul.“ Samas lisas ta, et kogu kriisi kinni maksta maksumaksjal ei õnnestu ning samuti ei ole võimalik, et Eesti maksumaksja kompenseeriks põllumeestele saamata jäänud kasumid.

Rõivas vastas ka Andres Herkeli küsimusele valitsuskabineti kooseisu ja peaministri rolli kohta selle muutmisel ja Mart Helme küsimusele ministrite töökultuurist ning Henn Põlluaasa esitatud küsimusele arenguabi suuruse kohta riigieelarves, milleks on 0,15 protsenti SKTst.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna vastas Kadri Simsoni küsimustele töövõimereformi kohta. Samuti vastas Tsahkna Andres Ammase küsimusele pagulaste vastuvõtmise kohta.

Kultuuriminister Indrek Saarele esitas Ain Lutsepp küsimuse, mis puudutas kultuuritöötajate palka.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu pressiteenistus

Epp-Mare Kukemelk,

631 6356, 515 3903

[email protected]

päringud: [email protected]

 

Tagasiside