Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis andis peaminister Taavi Rõivas selgitusi avaliku sektori ja erasektori palgakasvu kohta.

Rõivas ütles, et erasektoris kasvasid palgad 6,3 protsenti ja kogu Eestis tervikuna oli see 6,5 protsenti. Tema väitel oli Eesti palgakasv Euroopa Liidus üks kiiremaid.

Andres Herkel küsis valitsusjuhilt, miks avaliku sektori palgakasv on olnud tempokam kui erasektoris.

Rõivas möönis, et avaliku sektori palgakasv on viimasel paaril aastal olnud kiirem, kuid kriisist taastudes kasvasid need aeglasemalt, samuti jäid need võrreldavates valdkondades täiesti selgelt erasektori palkadest maha. Osades valdkondades on peaministri sõnul kiirem palgakasv olnud teadlik ja ta tõi näiteks õpetajate palga.

„Kui muret tunda, siis selle üle, et tootlikkuse kasv ei ole olnud samas tempos palgakasvuga,“ ütles Rõivas. “Eesti inimesed oskavad hinnata, et sissetulekud kasvavad. Peame pingutama, et kasvaks tootlikkus, kasvaks eksport, siis on palgakasvul tagatud ka kestlik vundament.“

Riigikogu liikmed Martin Helme ja Jaak Madison esitasid peaministrile küsimusi, mis olid seotud välisministri tegevusega ja Eesti seisukohtade kujundamisega okupatsioonikahjude nõudmisel Venemaalt. „Valitsus ei ole seda teemat arutanud ühte- ega teistpidi ja niikaua, kui mina olen valitsusjuht, ka ei aruta,“ kinnitas Rõivas.

Valitsusjuht vastas veel Kadri Simsoni küsimusele Euroopa Kontrollikoja kandidaadi kohta ja Artur Talviku esitatud lennundusega seotud küsimusele.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal vastas Eesti majanduse edendamist puudutavale Raivo Põldaru esitatud küsimusele ning Kohtla-Järve korteriühistute, sooja- ja elektritootjate vahelisi lepinguid puudutavale Olga Ivanova esitatud küsimusele.

Keskkonnaminister Marko Pomerants vastas Ain Lutseppa esitatud küsimustele, mis olid seotud kaevandamisega ning Rein Ratase esitatud jäätmete kui teisese toorainega seotud küsimustele.

Infotunni stenogramm. 

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk,
631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside