Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Arno Sild küsis täna infotunnis tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskilt, kuidas tagada väikeste kaupluste ja suurte kaubanduskettide võrdne võimalus eksisteerimiseks alkoholipoliitika muutmisel.

Ossinovski selgitas, et alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmisel tuleks alates 2017. aastast alkohol paigutada kauplustes teistest kaupadest eraldi ja alates 2018. aastast tuleks suurtes poodides eraldada alkohoolsed joogid läbipaistmatu seinaga.

Ossinovski hinnangul ei oleks regionaalne poodide töö märkimisväärselt häiritud. „Väiksemates poodides, kus inimesed ise kaupa korvi ei lao, vaid küsivad seda müüja käest, oleks kohustus viia alkohol leti taha. Piirangu sisu oleks see, et enam ei oleks õllekapid limonaadikappide kõrval, vaid alkohol oleks kohustuslikult leti taga ja seinasid nemad ehitama ei peaks,“ selgitas Ossinovski.

Tervise- ja tööministri sõnul kestab alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse eelnõu kooskõlastusring 9. novembrini, mille käigus lisaks ministeeriumidele avaldavad arvamust ka huvigrupid.

„Ma usun, et eelnõu on üsna hea kompromiss, sest see põhineb alkoholipoliitika rohelisel raamatul, mida valmistati ette mitu aastat. Sinna olid kaasatud kõik huvirühmad, sealhulgas alkoholitootjad,“ ütles Ossinovski.

Ta lisas, et roheline raamat kinnitati valitsuses 2014. aasta veebruaris ning selle alusel on eelnõu välja pakutud.

Ossinovski avaldas lootust, et eelnõu jõuab valitsusse selle aasta lõpuks, et Riigikogu saaks seda menetlema asuda järgmise aasta esimestel kuudel.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski peaministri ülesannetes vastas veel Jaak Madisoni esitatud küsimusele pagulaste vastuvõtmisest läbi perekondade taasühinemise programmi ja Andres Ammase küsimusele sotsiaaldemokraatide põhimõtetest.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele hariduse rahastamise kohta, Krista Aru küsimusele TANi raporti rakenduskava väljatöötamisest ja Mart Helme küsimusele inimkaubandusest immigratsioonikriisi raames.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna vastas Monika Haukanõmme esitatud küsimusele töövõimereformi ellurakendamise ja Marika Tuus-Lauli küsimusele tervishoiu kohta.

Infotunni stenogramm 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside