Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles Roomas Euroopa Liidu spiikrite konverentsil esinedes, et Gruusiat, Moldovat ja Ukrainat tuleb täielikult toetada teel demokraatliku Euroopa suunas ning Venemaa suhtes tuleb hoida ühtset poliitikat.

Nestori sõnul olid Venemaa sõjalise sekkumise põhjused Gruusias 2008. aastal ja Ukrainas 2014. aastal peamiselt tingitud Moskva kartusest demokraatia ees. „Venemaa sõjategevuse põhjuseks oli Gruusia ja Ukraina rahva soov arendada demokraatiat ning ühineda poliitiliselt ja majanduslikult tihedamalt Euroopa Liiduga,“ märkis ta.

„Euroopa Liidul ei ole õigust distantseeruda oma Ida-Euroopas asuvatest partneritest põhjusel, et Kremlile ei meeldi see, mida suurem osa nende riikide elanikest soovib,“ ütles Nestor. „Peame hoidma Euroopa Liidus koosmeelt ja ühtset poliitikat Venemaa suunas ning täielikult toetama Gruusiat, Moldovat ja Ukrainat nende teel demokraatlikusse Euroopasse.“

Nestori sõnul on väga oluline, et Euroopa riikide parlamendid kiidaksid juba lähitulevikus heaks assotsiatsioonilepingud Gruusia, Moldova ja Ukrainaga.

Tagasiside