Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus ei leidnud täna toetust umbusaldusavaldus majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simsonile. Umbusaldamise poolt hääletas 44 saadikut, vastu oli 49 saadikut.

Reformierakonna, Vabaerakonna ja EKRE fraktsioonide 44 saadikut esitasid täna umbusaldusavalduse nõude majandus-ja taristuminister Kadri Simsonile, sest ta ei lähtu oma otsustes Eesti majanduse, vaid erakondlikust ja perekondlikust huvist ega põhjenda oma valikuid majandusala ministrile kohasel viisil. Avalduse esindajate hinnangul ei valda ta mõjuanalüüse, tasuvusarvutusi ega alternatiivide võrdlust ning ei taju raha päritolu ega huvide konflikte. Umbusaldusavalduses tuuakse esile probleemid, mis on seotud põllumajandustoetuste, transpordivaldkonna ja investeerimiseelistustega.

Umbusaldusavaldust arutati valitsuse soovil tänasel istungil.

Minister andis selgitusi umbusaldusavalduses toodud etteheidete kohta ja põhjendas vastuvõetud otsuseid ning vastas saadikute esitatud küsimustele.

Läbirääkimistel sõna võtnud fraktsioonide esindajad tõid välja oma seisukohad umbusaldusavalduse kohta.

Arto Aas (RE) põhjendas umbusaldusavalduses esitatud etteheiteid. Tema arvates ei olnud ministri selgitused veenvad ja heitis ministrile ette vastuvõetud otsuste puhul põhjendatuse puudumist. Artur Talvik (EVA) heitis ette omade toetamist ja omade huvide esile seadmist. Tema arvates on taolisi taunitavaid juhtumeid olnud ministri vastutusalas. Jaanus Karilaid (KE) ütles, et umbusaldusavaldusel pole jõudu taga, mis on põhjendamatult kokku traageldatud. Mart Helme (EKRE) sõnul oli ministri vastustes tunda propagandalaviini. Ta heitis ette maksumaksja rahadega eksperimenteerimist. Helme arvates on valitsuse usalduskrediit läbi saamas.

Istungi stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside