Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Kaja Kallas ütles Riigikogu infotunnis Tanel Kiige küsimusele vastates, et opositsioon nõuab endale õigusi, mida opositsioonil pole mitte kunagi olnud.

„Teil on õigus teha seaduseelnõudele obstruktsiooni, aga praegu te tegelikult nõuate endale õigusi, mida opositsioonil ei ole mitte kunagi olnud. Te võtate kogu Riigikogu töö pantvangi, ütlete, et valitsus ei saa anda sisse eelnõusid, neid eelnõusid ei tohi menetleda. Te nõuate endale õigust, et meie lepiksime opositsiooniga kokku, milliste eelnõudega me tuleme Riigikokku ja millistega ei tule. Aga vaadake, sellist õigust ei ole opositsioonil kunagi olnud,“ rääkis Kallas. Peaminister kinnitas, et koalitsioon on valmis maha istuma ja arutama eelnõude sisu, kui opositsioonisaadikud on esitanud oma muudatusettepanekud, ent opositsioon ei saa otsustada, milliseid eelnõusid valitsus Riigikogule arutamiseks esitab.

Kallas viitas, et eelmise Riigikogu koosseisu ajal anti sisse 162 arupärimist ning praeguse koosseisu ajal on mõne nädalaga esitatud üle 500 arupärimise. „Pakkusin välja, et me tuleme reedel, teeme täiendava istungi, vastame Riigikogu liikmete küsimustele, nendele arupärimistele. Hakkame otsast nendele vastama, millele te olete tahtnud vastuseid saada. Ja mis tuleb välja: öeldakse, et arupärijad tahavad puhata ja arupärijad ei tule kohale,“ sõnas Kallas. „Mul on väga hea meel, et te teatasite, et te lähete kohtusse. Sellepärast et minu meelest kohus peaks ütlema, kas Riigikogu põhiseaduslik kohustus menetleda seaduseelnõusid on madalamal üksiku Riigikogu liikme õigusest esitada arupärimist.“

Peaminister vastas veel Helir-Valdor Seederi küsimusele rahanduse, Varro Vooglaiu küsimusele perepoliitika aluste ja Ester Karuse küsimusele Nursipalu kohta.

Rahandusminister Mart Võrklaev vastas Martin Helme küsimusele Eesti majanduse ja rahanduse, Kert Kingo küsimusele Eesti majanduse ja Priit Sibula küsimusele maksude kohta. Rahandusminister märkis küsimustele vastates, et kuna opositsiooni soov oli, et valitsus maksumuudatusi komplektina parlamenti ei tooks, siis esitas valitsus neli erinevat maksueelnõu, mis on esimesel lugemisel tänasel täiskogu istungil.

Regionaalminister Madis Kallas vastas Aleksei Jevgrafovi küsimusele Ida-Virumaa eriesindaja kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside