Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas siseminister Lauri Läänemets peaministri ülesannetes Andres Metsoja küsimusele, mis puudutas sisejulgeolekut ja Kopli päästekomando sulgemist.

Läänemets kinnitas, et ta on tegutsenud selle nimel, et komandosid kinni ei pandaks. Tema sõnul oli seoses varasema kärpeotsusega kavas sulgeda kolm komandohoonet, millest kaks väljaspool Tallinna. „See oli minu kindel seisukoht, et maapiirkondades me kindlasti ei saa ühtegi komandot kinni panna,“ rõhutas ta ja lisas, et tema soov oli, et ei suletaks ühtegi komandot ka Tallinnas, kuivõrd Päästeametile on ülesandeid juurde antud.

Ministri sõnul jääb ära hinnanguliselt 95 protsenti algselt planeeritud kokkutõmbamistest. Ta osutas, et varasema kärpeotsuse järgi oli kavas ka 50 politseiametniku koondamine järgmisel aastal, mis on suudetud tagasi pöörata. Praeguse tulemuseni on Läänemetsa sõnul jõutud niisiis varasemate kärpeotsuste ja üldise kallinemise ning riigieelarve läbirääkimistel uute kärbete vältimise tulemusel.

Läänemets toonitas, et kuigi Kopli komando läheb füüsiliselt kinni, siis on prioriteet, et päästjad saaksid tööd. Päästjatele pakutakse ministri sõnul töökohti teistes Tallinna komandodes, misläbi saab neid tugevdada. Ta lisas, et tänu sellele suudavad teised komandod Kopli piirkonda katta. „Nii et põhimõtteliselt me säilitame selle reageerimiskiiruse, mis peab jääma 15 minuti sisse, ja säilitame ka päästjatele töö,“ lausus minister.

Siseminister Lauri Läänemets peaministri ülesannetes vastas veel Martin Helme küsimusele Eesti kui igava Põhjamaa, Tanel Kiige küsimusele Toila gümnaasiumiastme sulgemise, Arvo Alleri küsimusele päästevõimekuse ja Anti Poolametsa küsimusele illegaalide kohta.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo vastas Riina Solmani küsimusele toimetuleku, Helir-Valdor Seederi küsimusele inimeste hakkamasaamise ja Maria Jufereva-Skuratovski küsimusele soodustingimustel vanaduspensioni kohta. Kultuuriminister Heidy Purga vastas Aleksei Jevgrafovi küsimusele, mis puudutas Kreenholmi kultuurikvartalit.

Infotunni stenogramm

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside