Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas haridus- ja teadusminister Mailis Reps küsimusele koolikorralduse kohta koroonaviiruse leviku ajal.

Riigikogu liikme Liina Kersna sõnul hoiatavad uuringud, et distantsõpe võib hariduslikku lõhet suurendada. Ta osutas, et kooliaasta alguses andis ministeerium suunised, et esmalt läheb distantsõppele klass, kus nakatumine toimus, ja kui 10 protsenti kooliperest on nakatunud, siis kogu kool. Samas on tema sõnul näha, et koolid lähevad distantsõppele ka üksikute juhtumite korral ja mitu kooli on ennetavalt hübriidõppel. Kersna uuris ministrilt, kas riik on andnud koolidele võimalikult selged juhised.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et kuna Terviseamet koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning piirkondlike kriisijuhtimiskeskustega suudab väga hästi leida haigete lähikondsed ja kontaktid, siis on ministeeriumil kindlustunne, et augustis tehtud otsused koolide osas on õiged. Samas märkis ta, et otsused vaadatakse iga kümne päeva tagant üle ja iga piirkond on erinev. Reps nentis, et koolikoldeid on tulnud juurde, kusjuures nakatumine koolides on olnud õpetajate kaudu. Ta lisas, et kui koolis on suletud rohkem kui üks klass, siis on see otsus tehtud koos Terviseametiga ja seetõttu, et riskikontakte on olnud rohkem. „Siis on tehtud see üsna keeruline otsus, aga ainult kaheks nädalaks,“ ütles Reps. „Kaks nädalat on periood, mis õppekvaliteeti suuremal määral pikas perspektiivis ju ei muuda.“

Kersna uuris, kas erivajadustega laste õpetamise kohta on eraldi suunised, kuivõrd väikeklassi ennetavalt distantsõppele saatmine ei tundu mõistlik. Minister vastas, et kui lapsevanemad annavad koolidele teada, et hübriidõpe nende lastele ei sobi, siis neid lapsi hübriidõppele ei suunata, kui just terve kool ei pea olema karantiinis. Päevahoidudest ja toestatud süsteemidest rääkides ütles Reps, et soov on neid asutusi viimase võimaluseni lahti hoida.

Minister tunnustas asutustevahelist koostööd ja eriti päästeametnikke, kes asusid seda koostööd juhtima ja jätkavad sellega ka praegu.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastas veel Maris Lauri küsimusele välistudengite kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Kaja Kallase küsimusele otsuste järjepidevuse, Indrek Saare küsimusele eelarvepoliitiliste valikute, Ivari Padari küsimusele riigieelarve, Mart Võrklaeva küsimusele ministri pädevuse, Jaak Juske küsimusele palgatõusu ja Signe Riisalo küsimusele valitsuse kommunikatsiooni kohta.

Justiitsminister Raivo Aeg vastas Helmen Küti küsimusele elatisega seonduva kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside