Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Andres Sutt küsis tänases infotunnis peaminister Jüri Rataselt Euroopa Liidu majanduse taaskäivitamise fondi kohta.

Sutt rääkis, et viirusevastaseks võitluseks rakendatud meetmed on oluliselt löönud majandust nii Eestis, Euroopas kui ka kogu maailmas. Tema sõnul sõltub Eesti majanduse taastumise edukus sellest, kui kiiresti taastub Euroopa Liidu majandus. Seejuures on Suti sõnul Euroopa Liidu majanduse taaskäivitamisel väga oluline roll majanduse taaskäivitamise fondil. Ta soovis teada, milline on valitsuse seisukoht fondi osas.

Peaministri sõnul on fondi puhul tegemist jõulise sammuga õiges suunas. „See näitab minu meelest tugevat, ühtset Euroopa Liitu, kes teeb kõik selleks, et oma majandust aidata, ja ka Eesti majandust, seda päästa,“ ütles ta. Samas märkis Ratas, et on riike, kes ei ole taaskäivitamise fondi rakendamise ideed toetanud ning veel pole milleski kokku lepitud.

Ratas rõhutas, et teema vajab põhjalikku käsitlemist, seda ka Riigikogu täiskogus ja Euroopa Liidu asjade komisjonis. Olulise küsimusena tõi ta esile võimalused, kuidas toimuksid tulevikus laenu tagasimaksed. „Kas suurendatakse oma osamakset, kas vähendatakse eelarvet või luuakse üleeuroopalised maksud,“ rääkis peaminister. „Tänastes hindades võime hinnanguliselt öelda, et tagasimakse on suurusjärgus 30 aasta peale üks miljard. See tähendaks, et meie igakuine makse suureneks umbes 5–7%,“ ütles Ratas ning lisas, et tagasimakseid puudutav debatt peaks olema laiapindne.

Peaminister vastas veel Kaja Kallase küsimusele erakondade rahastamise järelevalve komisjoni, Indrek Saare küsimusele põhiseaduse toimimise, Jürgen Ligi küsimusele kriisimeetmete, Heljo Pikhofi küsimusele alushariduse ja laste võrdse kohtlemise, Jaak Juske küsimusele koalitsioonilepingu ning Hanno Pevkuri küsimusele valitsuse seisukohtade kohta.

Sotsiaalminister Tanel Kiik vastas Helmen Küti küsimusele töökorralduse ning Hele Everausi küsimusele Terviseameti tegevuse kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside