Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski peaministri ülesannetes Urve Tiiduse esitatud küsimusele haldusreformi jätkumise kohta.

Tiidus küsis ministrilt Saaremaal läbiviidava haldusreformi üksikasjade ja valitsuse seisukohtade kohta.

Ossinovski sõnul on valitsus selgelt ja ühemõtteliselt öelnud, et haldusreformi tegemine läheb edasi. „Neid seaduses sätestatud kriteeriume muutma ei hakata. See puudutab nii elanikukriteeriume kui ka ajalist graafikut.Ütlen seda loomulikult kohtulikku reservatsiooni silmas pidades,“ märkis minister. Ta selgitas, et teatavasti teeb Riigikohus 20. detsembril haldusreformi kohta oma otsuse ja loomulikult võib see otsus mõjutada nii valitsuse, Riigikogu kui ka kohalike omavalitsuste tegevust.

Ossinovski avaldas heameelt, et Saaremaal on üldiselt leitud ühist meelt ja tahet maakonnasuuruseks omavalitsuseks ühineda. „Ma arvan, et see on hea ja mõistlik. Ja üldiselt on see üks paremaid näiteid vabatahtliku haldusreformi protsessist. Mina igal juhul tunnustan neid omavalitsusi selle töö eest, mis nad on teinud.“

Ossinovski sõnul on haldusreformi elluviimisel vastuvõetud ajagraafiku kohaselt selle aasta lõpuks vabatahtlike ühinemiste etapp läbi. „Seejärel, teises etapis liidetakse omavalitsused valitsuse poolt, juhul kui nad ei vasta kriteeriumidele. Selles osas on protseduurid kokku lepitud,“ selgitas minister. Ta lisas, et ettepanekud sundliitmise kohta esitab valitsus kohalikele omavalitsustele hiljemalt 15. veebruariks. Nad saavad arvamust avaldada selle kohta maikuuni. „Valitsus on juba kaks liitumisotsust kinnitanud, need puudutavad Saue valda ja Tõrva valda. Ühinemisläbirääkimised käivad enamikus Eesti maavalitsustes,“ märkis Ossinovski. Tema hinnangul mõned üksikud kohalikud omavalitsused, kes hetkel liitumisläbirääkimistes ei osale, ootavad suure tõenäosusega ära Riigikohtu otsuse 20. detsembril, kuna osa neist on vaidlustanud selle seaduse põhiseaduspärasuse.

Ossinovski vastas veel Jaak Madisoni esitatud küsimusele alkoholipoliitika ja Monika Haukanõmme esitatud küsimusele e-tervise arengu kohta.

Rahandusminister Sven Sester vastas Artur Talviku esitatud küsimusele Linnamäe hüdroelektrijaama plaanitava sulgemise, Remo Holsmeri küsimusele valitsuse maksutõusude ja Aivar Sõerdi esitatud küsimusele maksumuudatuste mõju kohta.

Siseminister Andres Anvelt vastas Henn Põlluaasa esitatud küsimusele vihakõne kriminaliseerimise ning Ain Lutsepa esitatud küsimusele Murastes asuva Politsei- ja Piirivalve kolledži ümberkolimise kohta.

Istungi stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside