Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Ivari Padar küsis tänases infotunnis riigihalduse ministrilt Jaak Aabilt regionaalsete töökohtade plaanide kohta.

Padar soovis ministrilt saada ülevaadet valitsuse uuest plaanist, mis puudutab järgnevaid aastaid regionaalsete töökohtade osas. Samuti tundis ta huvi, mis on saanud eelmisest plaanist ja kuidas selline süsteem tegelikult toiminud on.

Üldtagasiside on Aabi sõnul olnud positiivne, kuid üleöö ei juhtu midagi. „Kui me tahame üleöö kangutada ühe asutuse, visata teise Eesti otsa, siis see ei ole praktiliselt võimalik, arvestades ka teatud spetsiifilisi probleeme,“ märkis Aab.

Ministri sõnul on protsessi käigus läinud Tallinnast välja teatud terviküksusi nagu näiteks Erametsakeskus, Rahvakultuuri Keskus, Integratsiooni Sihtasutus ja eesti keele maja, aga läinud on ka üksikuid töökohti eri asutuste alt.

Aabi sõnul on mõistetud, et universaalsete kaugtöökohtade loomine on tänapäeval loogiline ja loomulik protsess ning mitmed asutused ja ametid on seda järjest rohkem kasutama hakanud.

Edasiste plaanide kohta märkis Aab, et üle-eestiline värbamine peaks toimuma asutustes, ametites, riigiüksustes, aga ka riigi sihtasutustes ja ka riigi osalustega äriühingutes.

Ministri sõnul on üldine sõnum see, et riigipalgalisel töökohal on võimalik töötada ka seal, kus ei ole keskkontorit või keskasutust ja tulevikku vaadates ei pea siduma oma elu ainult Tallinna või Tartuga.

Riigihalduse minister vastas veel Katri Raiki esitatud küsimusele regionaalse arengu kohta.

Siseminister Mart Helme peaministri ülesannetes vastas Yoko Alenderi küsimusele inimõiguste, Maris Lauri ja Riina Sikkuti küsimustele eelarve, Indrek Saare küsimusele pensionide, Eerik-Niiles Krossi küsimusele kommunismi kuritegude, Urmas Kruuse küsimusele toiduohutuse, Urve Tiiduse küsimusele tööjõu ning Vilja Toomasti küsimusele eetika kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside