Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis esitas Kalvi Kõva haridus- ja teadusminister Mailis Repsile küsimuse õpetajate palkade kohta.

Kõva viitas väljaöeldud lubadusele, et õpetajate alampalk tõuseb 5,2 protsenti, kuid  eelarves on täiendavat palgatõusu raha ainult 2,5 protsenti.

Reps selgitas, et õpetajate palkade alammäärade tõusuks otsiti raha nii juurde kui ka sisemisi ressursse ja lõpuks sai kokku, et järgmine aasta tõuseb see 1315 eurole. „Algusest peale on olnud hoiak, et osa sellest rahast saime juurde, osa sellest pidime oma valdkonna seest leidma ja osa sellest tõepoolest tuleb haridustoetustest laiemalt,“ ütles minister. 

Repsi sõnul on prioriteediks olnud pidev tõus alammääradele. „Muude haridustoetuste osas on mõned asjad seaduses täpsemalt kirjutatud, väga paljud asjad on kohalike omavalitsuse ja riigi läbirääkimiste teema iga-aastaselt,“ selgitas minister. Ta viitas asjaolule, et viimasel kolmel aastal oleme olnud üsna vabad selles. Kohalike omavalitsuste poolt tulevad juurde märkimisväärsed rahad. „Kohalikud omavalitsused saavad selles osas väga palju ise otsustada,“ ütles Reps.

Haridus- ja teadusminister vastas veel Heljo Pikhofi esitatud küsimusele valitsuse olukorra, Liina Kersna esitatud küsimusele koalitsioonilepingu täitmise ja Katri Raigi esitatud küsimusele venekeelse hariduse tuleviku kohta.

Riigihalduse minister Jaak Aab vastas Signe Riisalo esitatud küsimusele kohalike omavalitsuste sotsiaalkulutuste ja Helmen Küti esitatud küsimusele haldusreformi järgsete teenuste kättesaadavuse kohta.

Keit-Pentus Rosimannus esitas peaministri ülesannetes olevale siseminister Mart Helmele küsimuse seoses tema intervjuuga Iltalehtile, kus käsitleti kaitsealast koostööd NATO-ga.

Mart Helme möönis: „Ajakirjanik sai minust valesti aru. Ma ütlesin väga selgelt, on vaja plaani B, sest me ei tea, mis toob tulevik. Mis on plaan B? Ma seletan teile ära, mis on plaan B. Plaan B on esmase kaitsevõime tõstmine tasemele, kus see on ka iseseisvalt heidutav, nii et me suudame ära oodata, kuni liitlased meile tõepoolest oma võib-olla aeglase, kohmaka ja poliitiliselt tahtetu otsustusmehhanismiga appi jõuavad,“ selgitas Helme. „Ma olen NATO tuline pooldaja, aga mitte nõrga NATO pooldaja,“ ütles Helme.

Mart Helme vastas veel Riina Sikkuti esitatud küsimusele maaeluministeeriumi, Erkki Keldo esitatud küsimusele süvariigi, Jaak Juske esitatud küsimusele maaeluministri, Eerik-Niiles Krossi esitatud küsimusele valitsuse seisukohtade ja Jürgen Ligi esitatud küsimusele vägivalla kohta.

Infotunni stenogramm:
Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside