Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Jüri Ratas Maris Lauri esitatud küsimusele Kohtla-Järve riigigümnaasiumi õppekeele kohta.

Lauri soovis teada, kas Kohtla-Järve riigigümnaasium tuleb sada protsenti riigikeelne gümnaasium ehk siis eestikeelne gümnaasium.

Ratase sõnul on Kohtla-Järve riigigümnaasiumi õnnestumiseks ja edukaks käivitamiseks sügisel hetkel vaja töörahu.

Ta selgitas, et Haridus- ja Teadusministeerium on pidanud läbirääkimisi eelkõige linnajuhtide ja koolijuhtidega ning nüüd on võetud fookusesse õpilastega arutelud. „Ja eesmärk on see, et iga õpilase individuaalne arengutee peab olema valmis selleks, et tagada igale õpilasele tema arengut toetav lahendus,“ ütles Ratas. Ta toonitas, et kindlasti on kaugem eesmärk suurepärane eesti keele oskus kõikidele õpilastele seal koolis.

Ratas märkis, et 1. septembril 2019 alustab Kohtla-Järve riigigümnaasium tööd. Kõigile lastele, kes on võimelised õppima eesti keeles tuleb sada protsenti eestikeelne õpe võimaldada. „Need lapsed, kes pole veel võimelised, on õpe nii nagu meie põhikooli- ja gümnaasiumiseadus ette näeb, 60:40,“ ütles Ratas.

Ratas ütles kooli olukorra kohta, et seal on koolijuhiga olnud probleeme, seal on vaja õpetajate koosseis ja vastavad õppematerjalid komplekteerida. „Loomulikult see kool on sajaprotsendiliselt eestikeelne kool, aga kui on neid lapsi, kes ei suuda õppida sajaprotsendiliselt, siis peame lähtuma põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest,“ ütles peaminister. Ratas rõhutas veelkord suunda, milleks on igal juhul parim suurepärane eesti keele õpe.

Peaminister  vastas veel Mart Helme esitatud küsimusele valitsusliikmete osaluse kohta vaenu õhutamisel ja libauudiste levitamisel, Krista Aru esitatud küsimusele teadus- ja arendustegevuse rahastamise kohta ja Ivi Eenmaa esitatud küsimusele pensionide kohta.

Keskkonnaminister Siim Kiisler vastas Enn Meri esitatud küsimusele metsa taasistutuse kohustuse kohta.

Siseminister Katri Raik vastas Martin Helme esitatud küsimusele suurürituste turvamise, Henn Põlluaasa esitatud küsimusele kodakondsuse ja Jüri Saare esitatud küsimusele Sisekaitseakadeemia tuleviku kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside