Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Infotunnis vastas peaminister Taavi Rõivas Martin Repinski esitatud küsimusele Ida-Virumaa probleemide kohta.

Repinski tõi esile keerulise olukorra Ida-Virumaal, eriti aga tööpuuduse järsu suurenemise. Ta soovis peaministrilt teada, mida on valitsus teinud või teeb probleemide lahendamiseks.

Rõivas rõhutas, et igasse koondamisse, kus paljud inimesed töö kaotavad, tuleb suhtuda väga tõsiselt. „Riik on esimestest hetketest alates, kui meile see info saabus, väga aktiivselt kaasa mõelnud, kuidas leida inimestele uued töökohad,“ selgitas peaminister. Tema sõnul kohtus majandus- ja taristuminister Kristen Michal VKG-s inimestega, kelle kaudu on valitsus saanud detailse ülevaate sellest, mis täpselt on toimunud. Lisaks on juba olnud ka mitmed kohtumised töötukassa ja Viru Keemia Grupi töötajate vahel.

„Minul on jätkuvalt suured ootused töötukassale. Tahan näha, et seda kaasust lahendatakse erakorralisena – kaasatakse rohkem jõudusid kui tavapärases olukorras. See tähendab ka seda, et töötukassa peab oma n-ö tavarolli laiendama ja individuaalselt lähenema kõikidele, praeguse info järgi ca 370 inimesele,“ selgitas Rõivas. Tema sõnul on lähipäevadel plaanis korraldada veel kord Viru Keemia Grupis töömess. Hetkel on terve hulk tööandjaid, kellel on esimesel hinnangul ligi 200 töökohta, mida pakkuda ja mis võiksid sobida. Aga loomulikult sõltub see asjaolust, milliseid tulemusi konkreetne töömess annab ja mida inimesed ise otsustavad, märkis Rõivas.

Rõivas viitas asjaolule, et koondamised on otseselt seotud nafta maailmaturu hinnaga, mis mõjutab otseselt Eesti põlevkivitööstust. Samas on Viru Keemia Grupi juhtkond öelnud, et kui nafta maailmaturu hind peaks praegusega võrreldes oluliselt tõusma, siis tekib taas nõudlus paljude inimeste järele.

„Kindlasti tuleb arvestada, et põlevkivitööstusel on Eesti majanduses oluline koht ka tulevikus,“ rõhutas Rõivas. Kuna põlevkivitööstus on tervikuna praegu raskes olukorras, siis on peaministri hinnangul töötukassa ülesandeks leida maksimaalselt sarnaseid töökohti, et inimesed saaksid teha tööd, mis on neile jõukohane ja mis tooks neile leiva lauale.

Peaminister vastas veel Kadri Simsoni esitatud küsimusele kütuse hinna, Andres Herkeli esitatud küsimusele Euroopa Kontrollikoja liikme kinnitamise ja Martin Helme esitatud küsimusele kohtumisel Angela Merkeliga räägitu kohta.

Siseminister Hanno Pevkur vastas Mart Helme esitatud küsimusele korteritesse ja suvilatesse sissemurdmiste ning Uno Kaskpeiti esitatud küsimusele politsei- ja piirivalveameti teenistusrelvade kandmise õiguse kohta.

Kaitseminister Hannes Hanso vastas Artur Talviku esitatud küsimusele kaitseväes ja kaitseministeeriumis raha kasutamise ning Jaanus Karilaidi esitatud küsimusele toetussoomukite maksumuse kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

gunnar.paal@riigikogu.ee

Tagasiside