Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Jüri Ratas Andres Ammase esitatud küsimusele Hiiumaa ja mandri vahelise parvlaevaühenduse kohta.

Ammas soovis teada, missugused sammud astutakse Hiiumaa ja mandri vahelise parvlaevaühenduse kindluse tagamiseks. Millal ja millises mahus need vajalikud süvendustööd tulevad.

Ratas selgitas, et süvendamistööd Rukkirahu kanalis tulevad käesoleva aasta suvel. „See hakkab pihta siis, võib-olla ka enne, kui hange saab tehtud,“ ütles Ratas. Ta märkis, et tegelikult toob hoovus ja laevateekonna läbimine selle kanali taas täis merepõhja.

„Juba homme valitsuse kabinetis me arutame täpsemalt Hiiumaa ja mandri suunal parvlaevaliikluse olukorda. Tänasel hetkel on valitsus planeerinud vastavad süvendamisrahad juba eelarves ära,“ kinnitas peaminister. Ta viitas asjaolule, et 2016. aastal tehti ainult traalimine ega tehtud kogu kanali süvendustöid just Rukkirahu juures. Viimane süvendamine toimus 2014. aastal. „Me võime tegelikult öelda, et iga nelja-viie aastaga on vaja seda tööd hiljemalt teha,“ märkis Ratas. Ta lisas, et majandus- ja taristuminister taotleb põhimõtet, et seda süvendustööd saaks teha välbaga kaks aastat, et sellist olukorda, mis on täna, tulevikus ei juhtuks.

Ratase sõnul minnakse süvendama kuskil 5,2 meetrini. „Minu teada sellises veetasemes, mis on täna, ei oleks sõitnud ka eelneva operaatori parvlaevad,“ selgitas Ratas. Tema hinnangul on  Tiiu ja Leiger teinud saare vahel head tööd. Ratas tunnustas nii TS Laevade head koostööd Hiiumaa vallaga mõlemapoolselt, samuti ka Maanteeametit ja Veeteede Ametit, kes on olnud operatiivsed küsimuse lahendamisel. „Hetkel on pandud lisareise ka Sõru-Triigi vahele ja on vähemalt üks lisareis ka õhutranspordi ehk lennuki abil. Nii et tänased laevad, ma arvan, teevad oma tööd hästi,“ ütles Ratas.

Peaminister vastas veel Mart Helme esitatud küsimusele alkoholismi, Artur Talviku esitatud küsimusele puidurafineerimistehase eriplaneeringu, Jürgen Ligi esitatud küsimusele tulumaksusüsteemi mõjuanalüüsi, Urmas Kruuse esitatud küsimusele ühistranspordi korraldamise ja Krista Aru esitatud küsimusele kõrghariduse ning teadus- ja arendustegevuse rahastamise kohta.

Maaeluminister Tarmo Tamm vastas Arno Silla esitatud küsimusele rohumaadelt niidetud heksli koristamise kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside