Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis oli lõviosa küsimusi peaminister Jüri Ratasele, kellelt sooviti eelkõige teada erakondade rahastamise järelevalve komisjoniga toimuva, koroonaviiruse teiseks laineks valmistumise, turismimeetmete, lennunduses toimuva ja kontrolli alt väljunud eelarvekulude ja veel mitme aktuaalse probleemi kohta.

Indrek Saar, Lauri Läänemets ja Katri Raik soovisid peaministri seisukohta erakondade rahastamise järelevalve komisjoniga toimuva kohta.

Saar palus selgitada saadikutele ja Eesti avalikkusele, mis on tänase erakondade rahastamise kontrollisüsteemiga valesti, miks tuleks seda nüüd kriitilises olukorras muuta ja kulutada hulka Riigikogu töötunde ja avalikku diskussiooni just selle teema peale.

Ratas märkis, et on seda loomulikult kolme erakonna vahel arutanud. Tema isikliku tunnetuse kohaselt peab erakondade rahastamise järelevalve kvaliteeti veel rohkem tõstma. „See peab muutuma veel tõhusamaks, veel paremaks,“ põhjendas Ratas. Ta lisas, et Riigikontroll on seotud usaldusväärsusega, erapooletusega, sõltumatusega, ka ressursi ja kogemusega, et anda erakondade rahastamise järelevalvele rohkem juurde uue kvaliteedi.

„Ma arvan, et seda eelnõud tuleb menetleda väga tõsiselt,“ ütles Ratas. Tema arvates on väga põhjendatud Riigikontrolli ettepanekud, kuidas eelnõu teha menetluse käigus veel paremaks.

Kaja Kallas viitas asjaolule, et eriolukord on tõepoolest selleks korraks läbi ja nagu on juttu olnud, et võib-olla tuleb teine laine. Ta soovis teada, milleni on arutelude tulemusena jõutud, kuidas järgmiseks laineks valmistuda.

Ratase sõnul on see kindlasti väga tähtis ja oluline küsimus, ent vaevalt oskame öelda, missugune see teine laine saab olema. „Ma arvan, et rahva tervise aspekt on kõige tähtsam ja kõige olulisem, mida me peame kaitsma ja mille nimel peame tegutsema esimesena,“ rõhutas Ratas. „Majanduse teatud sektorite ja ettevõtluse sulgumine on loomulikult õigustatud küsimus teil. Ma arvan, et kõige olulisem õppetund järgmiseks korraks on see, et kõiki neid piiranguid teha nii lokaalselt kui võimalik,“ ütles peaminister.

Ratas vastas veel Annely Akkermanni esitatud küsimusele turismimeetmete, Toomas Kivimägi esitatud küsimusele lennunduses toimuva, Aivar Sõerdi esitatud küsimusele kontrolli alt väljunud eelarvekulude, Urmas Kruuse esitatud küsimusele Tartu ümbersõitude  ja Kristina Šmigun-Vähi esitatud küsimusele spordiklubide ja vabaajakeskuste jätkusuutliku töökorralduse kohta.

Rahvastikuminister Riina Solman vastas Helmen Küti esitatud küsimusele perepoliitika kohta.

Keskkonnaminister Rene Kokk vastas Ivari Padari esitatud küsimusele metsanduse arengukava kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside