Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis soovis Taavi Rõivas peaminister Jüri Rataselt saada selgitusi eelarvestrateegias toodud välisvahendite kasutamise kohta.

Rõivas viitas asjaolule, et aastatel 2021, 2022 ja 2023 on riigieelarvesse saabunud rahalaevad, vastavalt 100, 300 ja 200 miljoni euro suurused ja nende rahalaevade nimeks on “Uue välisvahendite perioodi tuludega arvestamine”. Rõivas küsis, mis on selle kokku 600 miljoni euro sisu. Milleks seda raha kavatsetakse kasutada?

Ratas möönis, et see on seotud riskiga, kui kiiresti me suudame selliste projektidega välja tulla. See nõuab päris suurt ettevalmistustööd. „Kui te küsite, kas on täpselt teada, mis teelõigud, mis haridusvaldkond, mis tervishoiu- ja sotsiaalvaldkond, siis seda on täna täpselt teile praktiliselt võimatu öelda,“ ütles Ratas. Ta märkis, et neid prognoosida sisse ka riigi eelarvestrateegiasse, kui hakkab uus rahastamise periood, on väga õige. Ratas avaldas lootust, et see annab sisendit kõikidele ministeeriumidele, et olla valmis ja startida koheselt. Tema sõnul on riigi eelarvestrateegia nagu ka riigieelarve prognoositav. „Ja see oli parim prognoos, mis kabinetis sel hetkel oli, kui me riigi eelarvestrateegiat tegime koos ametkonnaga,“ selgitas Ratas.

Peaminister vastas veel Jevgeni Ossinovski esitatud küsimusele Mart Helme, Riina Sikkuti esitatud küsimusele usalduse, Katri Raigi esitatud küsimusele riigi juhtimise, Valdo Randpere esitatud küsimusele initsiatiivi, Sven Mikseri esitatud küsimusele valitsusliikmete ametisse sobivuse, Urve Tiiduse esitatud küsimusele valitsusjuhi rolli, Marko Mihkelsoni esitatud küsimusele Eesti suundumuste, Annely Akkermanni esitatud küsimusele riigieelarvestrateegia ja Maris Lauri esitatud küsimusele ühiskonna sidususe kohta.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas vastas Aivar Sõerdi esitatud küsimusele eelarvestrateegia investeeringute kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside