Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas kultuuriminister Indrek Saar peaministri ülesannetes Aivar Sõerdi esitatud küsimusele aktsiisipoliitika kohta.

Sõerd soovis  saada selgitusi aktsiisipoliitikaga langetatud otsuste kohta ja nende mõjust alkoholi tarbimisele.

Saare sõnul on ta absoluutselt nõus, et alkoholiga on asi tõsine. „Ma usun, et ka enamus Eesti valitsusi sellest tulenevalt on püüdnud omalt poolt aktsiisipoliitika läbi mitte tekitada olukorda, kus alkohol muutub inimestele kergemini kättesaadavaks,“ ütles Saar. Ta lisas, et ei taha süüdistada ühtegi eelmist valitsust. „Olen mõne nendest osaline olnud ja olen teinud koos nendega vigu,“ selgitas Saar. „Prognoosides seda, millise suuna võtab inimeste tarbimiskäitumine ja kuidas hakkab tegelikult kasvama piirikaubandus, oli viga. Valitsus tunnistab seda, et tegime vea, ja reageerib sellele,“ ütles Saar. Tema sõnul on see igati adekvaatne käitumine ja ta loodab, et nii käituvad ka tulevikus valitsused, sest alati kõik prognoosid ei pruugi täppi minna. „Antud olukorras on valitsus otsustanud, et järgmisel aastal kavandatud alkoholiaktsiisi tõus jääb ära ja seaduse tasemel jäetakse ära ka 2020. aasta alkoholiaktsiisi tõus. Ja selle aasta tõusu vähendati poole võrra,“ märkis Saar. „Me väga loodame, et see ei tähenda seda, et inimeste alkoholi tarvitamine selle tulemusena hüppeliselt kasvab,“ ütles ta.

Saar vastas veel Monika Haukanõmme esitatud küsimusele tööandjate manifesti ja Jürgen Ligi esitatud küsimusele hariduspoliitika kohta.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastas Martin Helme esitatud küsimusele sooideoloogiast kooliõpikutes, Enn Meri esitatud küsimusele spetsialistide koolitamise vajadusest Eesti kõrgkoolides ja Mart Helme esitatud küsimusele õpetajate ettevalmistamise kohta.

Keskkonnaminister Siim Kiisler vastas Artur Talviku esitatud küsimusele metsanduse arengukava koostamise kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside